» Poradna » Počítačové sítě

Bežný desktop a sieťová karta pre NAS?

Ahoj,k domácemu desktopu mám cez bežný router pripojený káblom NAS server WD MyCloud. Používam ho hlavne na fotky, každá má cca 25MB. Vo WINDOWSe ho mám namapovaný ako disk.Má pre mňa význam rozšíriť počítač o LAN kartu? Urýchli mi to nejak viditeľne upload? Je viditeľný rýchlostný rozdiel medzi namapovaním, a ftp prenosom?Kde v UBUNTU (alebo WINDOWS) nájdem aktuálnu rýchlosť prenosu? Ďakujem!

Odpovědi na otázku

Asi nechapu, ale pres co to tahas tedka kdyz nemas LAN kartu.Rychlost prenosu je u windows v taskmanageru, a nebo stopky a delit 25 poctem vterin jak dlouho to trva

Asi som to nenaformuloval správne... Mám to zapichnuté v základnej doske. Ide mi o to, že keď dám grafickú kartu, mám to lepšie, ako keď mám grafiku iba z procesora. Dosiahnem viditeľné zlepšenie, keď tam dám osobitnú LAN kartu, alebo je to v princípe to isté?Za rady na meranie rýchlosti ďakujem

pokud není počítač starší než 8 let tak určitě už má 1Gb síťovoyu kartu a ta je stejná jako byste tam případně doplnil - čili rychlost se nezvýší.. Pokud ovšem nemáte router nebo switch s 1Gb LAN porty tak stejně používáte jen 100Mb rychlost přenossu a to je max. cca 10-12MB/s.

Router je Huawei HG8245H, má port 100/1000 Mb/s. Doska je s AMD FM2+, takže mala by byť v limite, radič je "Realtek PCIe GBE Controller". Takže externá karta nemá význam. OK. Ďakujem za odpovede, niečo som sa zase naučil!

Se starim PC/NTB bych byl opatrny, nekteri vyrobci sestav v ramci uspor klidne osadni 100Mbit sitovku, jelikoz uzivatel to stejne pripoji prez wifinku

Pochopil jsem správně, že PC i NAS jsou k routeru připojeny TP kabelem?Pokud ano, u NAS serveru není co řešit, prakticky všechny mají připojení GLan (1000Mb/s). Využít tuto rychlost představuje mít i ostatní věci vybavené odpovídajícím síťovým připojením. Router musí mít LAN připojení 1000Mb/s a taktéž musí umět tuto rychlost i síťovka v PC. Pokuto interní karta v PC je jen 100Mb/s, pak teprve přichází v úvahu doplnit PC o síťovou kartu GLan.A okamžitá rychlost přenosu je vidět ve Windows:Ctrl+Alt+Delete -> vybrat Správce úloh -> Více informací -> nahoře Výkon -> klik na Síť Ethernet

Rýchlosť prenosu som objavil pod Ctrl+V, detaily. Pri menšom počte súborov mi to vyhodilo okolo 15-20MB/s, ale keď som ich dal viac, rýchlosť vybehla cez 90, čo sa už dosť blíži k teoretickým 1Gb. Takže chvíľu trvá, kým sa to rozbehne, osobitnú kartu netreba,keďže existujúca je cez 100MB/s.Ďakujem všetkým za odpovede.

Prosím vždy rozlišovat B - Byte a b - biteB = 8 bRychlosti lan komunikace se vždy uvádějí v bites/s, tedy nelze napsat, že síťová karta je 100MB/s.Rychost přenosu se udává obvykle B/s, ale i b/s.

Áno, to posledné MB mi ušlo, ostatné hodnoty súsprávne.

Co je to podle tebe "běžný router" a jaký máš "WD MyCloud"? Jestli oba mají gigabitové porty, pak přechod z wifi na gigabitový kabel bude mít podstatný vliv.Přechod z wifi na 100Mbit/s už by takový význam mít nemuselo, zejména pokud se pod pojmem "běžný router" skrývá nějaký ac model a příslušnou wifi-kartu máš i v počítači.

Na prvý raz som to nepresne sformuloval. Medzitým som to vyššie vyriešil, ale ďakujem za Tvoj čas a odpoveď.