» Poradna » Počítačové sítě

Beznaděj

Už pár dnů mne trápí připojení k netu. Vysvětlení bude trochu zdlouhavější, ale je nutné a budu každému vděčný za jakýkoli tip. Jsem na netu přes kabelovku, platím si vlastní veřejnou IP a na net se ne a ne prokopat. Problémy nastaly doslova z ničeho nic, nedošlo k žádné soft či hard změně konfigurace mého pc, prostě z půl roku funkčního systému jsou nefunkční trosky. Po desítkách pokusů, které k ničemu nevedly je mou jedinou šancí připojovat se přes IP automaticky získanou z DHCP. A ta je mi celkem vzato k ničemu, když si platím vlastní. Ke kýženému úspěchu - tedy připojit se skrze vlastní, několik let placenou IP - jsem se nedostal... Jen tak na ukázku trocha legrácek co jsem zkusil:- odstranění firewallu, antiviru atd... žádná změna, nelze se připojit- format C:, instalace pouze win XP ... žádná změna, nelze se připojit- format C:, instalace pouze win XP, vypnutí všech bezpečnostních prvků přímo v XP ... žádná změna, nelze se připojit- format C:, kompletní instalace /win, firewall, antivir, ad-aware atd/... žádná změna, nelze se připojitAle pokud si kdykoli změním v protokolu svoji IP na přidělovanou automaticky, tak to jede.... To už je beznaděj. U providera žádnej problém není, modem je ok.... Nenapadá někoho z vás, kde hledat chybu ?

Odpovědi na otázku

neuviedol si ale podstatnu vec... ako si nastavujes to pripojenie? lebo pokial si nastavis LEN IP adresu tak necakaj ze ti to pojde... v prvom rade si pozri nastavenie siete po automatickom prideleni adresy DHCP serverom, tj. adresu podsiete, adresu brany a dnska potom si nastav manualne tu IP za ktoru platis a nastav si tam hlavne (!) spravny DNS server a branu

este dodam... po prideleni adresy, zistis adresu DNS a brany prikazom "ipconfig /all"

Samozřejmě si dovedu nastavit i DNS prim/sek, masku atd atd.... Takže dík za postřeh, ale tam zrada není.

Tak vyzvi providera, aby ti od tebe předvedl připojení, že ti to nejde.

Mrzuté, že se k tomu dohrabu až nejdřív v úterý... Ale asi to bude poslední a jediná možnost.

Pokud to s adresou od DHCP serveru jde a s pridelenou ne, tak Ti ji nejspis nekdo ukradnul. Zkus na ni pingnout, jestli se neco ozve. Pokud ano, pak dej 'arp -a' a muzes rovnou volat providerovi i s prislusnou MAC adresou.

To uz jsem zkusil, ping negativni...

No koukam,ze ti tu vsichni hezky radi,ale verejna IP adresa jeste neznamena pevna IP.Mam take verejnou IP pridelenou pres DHCP.

V mém případě ale pevná byla, je a doufám že i nadále bude :) Ostatně tak to má u našeho providera každý...Každopádně ale díky za příspěvek.

No to je docela mozny,mam adsl od Nextry s pevnou verejnou IP pridelenou pres DHCP(prideluje stejnou na zaklade prihlasovacich udaju).Pokud si ji mel napevno a ted to nefunguje,zcela urcite je chyba na strane kabelovky.

skusil by som si porovnat nastavenie DNS a GATEWAY co ti prideli DHCP s tym co ty nastavujes manualne...

.. a zjistil byste s tím houby. Síť pro dynamické přidělování pravděpodobně bude jiná než síť pro zákazníky s pevnou IP. Vót ťéchnika malaďóži!

Vidim ze nejsi zadna lama co se tyka pocitacu ale zkusim ti poradit neco jineho. Problemem nemusi byt pocitac ale pripojeni na kabelovou televizi. Vetsinou je na vine spatny konektor na kabelu vedouci od zasuvky k modemu. Pokud je zde nejaka chyba dost casto neco nefunguje. Dalsi problemem byva to ze Provider zavedl pevny DSN server. Hoden stesti.

Špatný konektor na 100% nezpůsobí, že nepojede pevná IP, ale přidělovaná IP ano. Pokud chcete tvrdit něco jiného, dost pobavíte kohokoli, kdo někdy viděl tcp/ip sít alespoň z rychlíku.Nevím sice, co je DSN server (databáze nejsou můj obor), ale máte-li na mysli DNS server, tak ten je tak nějak vždycky pevný. Pokud by nebyl, tak by byl internet opravdová výzva (především pro laiky). :o)))))

Kontaktuj providera.Ak ti to ide s IP pridelenou cez DHCP, tak pouzivaj tu IP, aj ke to verejna IP, v com mas s tym problem? Ak nemas v zmluve s providerom ze IP budes mat naveky pevnu, tak ti moze pridelit aku chce, ak je ta DHCP pridelena IP verejna, tak je predsa vsetko OK, nie?

1. UPC dává všem veřejné adresy (doufám aspoň, že to nezměnili?!).2. Kdo si připlatí, má statickou veřejnou adresu, nastavenou na pevno. (DHCP ji nepřiděluje, musí být nastavena ručně. Pro informaci upozorňuji, že stejně korektní/funkční řešení je, že je stroji ze strany DHCP vždy přidělena stejná IP; to ale UPC nedělá, jiní provideři ano - typicky u DSL nebo dial-upu.3. Je smutné, že nevíte, k čemu je statická adresa. Zkuste na toto téma chvíli přemýšlet, třeba Vás něco napadne. (PS: Kdyby nebyla statická adresa pro leccos nezbytná, neexistovaly by služby typu no-ip.com .)4. Kontaktovat ISP je dobrý nápad, pravděpodobně to ve skutečnosti mají trochu rozštelované. Jediný způsob, jak to dokázat, je test s jiným PC (ideálně samozřejmě NB), což je u UPC "mírně" komplikováno registrací MAC adres - to ale tazatel jistě ví.

hej? a neojebavas?

Jen doplním tvůj příspěvek. K bodu 1 - nejedná se o kabelovku pod UPC, takže nemůžu soudit jak rozděluje UPC svůj adresář IP. K bodu 3 - taky mne pobavilo, pokud se někdo podivil proč si platím pevnou IP :) Bez těhto IP by značná část net služeb prostě nebyla. K bodu 4 - je to asi opravdu jediná a zároveň poslední možnost.Ale napřed chci vyzkoušet všechny možnosti nápravy / změn, které jsou v mé moci.

Trvalo to, ale už je připojení k netu bez problémů - provider přiznal chybu. Řešil problémy s konektivitou přeložením části sítě pod jiného providera a tento dočasný převod / přesměrování IP neproběhl zrovna korektně. Takže kdo jste se mi snažili pomoci - díky vám a možná tento případ někdy pomůže někomu jinému v tom, že se nevyplatí slepě důvěřovat svému providerovi...