» Poradna » Ostatní

Bezkontaktní karta

Dobrý den, vím, že při placení kartou v obchodech lze pak online vidět u jaké společnosti a částka byla provedena, ale mám takový naprosto hloupý dotaz. Lze vidět někde online i výpis toho co bylo koupeno? Potřeboval bych něco dohledat, podle mě je to blbost, ale i přesto se ptám. Děkuji

Odpovědi na otázku

Máš pravdu je to blbost, vidíš pouze komu si platil, ale ne co.

Ne, ale na základě té platby můžeš třeba dohledat fakturu v mailu, v eshopu nebo kontaktovat prodejce a požádat jeho.

Je to blbost. Banka nedostává žádnou informaci, co kupuješ, pouze od koho kupuješ.

Nicméně to bankám nebrání "profilovat" interně zákazníka podle toho, co nakupuje obecně.

Ne co nakupuje obecně, ale kde nakupuje U některých obchodníků je jasné, o jaký druh zboží se jedná, ale u spousty to zase tak jasné není

Budeš mít nákup 15 různých věcí v Kauflandu, ale banka ví jen jakou celkovou částku obchod po ní chce.

Najdeš to na účtence ... jestli obchod archivuje kopii, netuším, můžeš se zeptat (identifikace dle platby), online to určitě není.