» Poradna » Mobily

Bezdrôtové slúchadlá

Ahojte, chcel by som si kúpiť bezdrôtové slúchadlá. Použitie na štandardné počúvanie hudby z mobilu, prípadne k PC cez kábel. Momentálne používam AKG k450, ktoré mi čo sa týka zvuku plne dostačujú, no chcel by som bezdrát ktorý bude hrať na rovnakej úrovni. Cena max 150 eur, čím viac funkcií tým lepšie. Noise cancelling by bol super. Nechcem aby slúchadlá boli veľmi velké, ale stále mali prenosnú veľkosť a boli klasické cez hlavu. Tá veľkosť k450 mi úplne vyhovuje.Zaujímavo vyzerajú AKG Y500 Wireless, majú ambient aware technology (tj noise cancelling?), +dobrú výdrž na batériu. Vyzerá to ale že sa u nás nepredávajú.Nejaké iné nápady?

Odpovědi na otázku

Ono to aktivní potlačení okolních hluků taky není vždycky dobré. Například neuslyšíš třeba auto nebo tak. Navíc co jsem tak četl, tak vždycky když změníš prostředí, kde je nějaký jiný zvuk, tak to musíš nechat zase nakalibrovat. Já používám lamax elite a vyhovují mi. Nevím, ale jestli velikostně je to co chceš.

Vlasni zkusenost nebo z doslechu? Ja bezne po meste se sluchatky s ANC (Sony WH-1000XM2) cestuju a to potlaceni okolniho ruchu beru jako vyhodu. Zuky jako sirenu, klakson slysis, ale samozrejme je dobre byt opatrnejsi.Kalibraci nektera levna sluchatka ani neumi a presto funguji. Rozdily pred a po zkalibrovani neschledavam jako markantni.BTW, chvalim AKG K450, take je stale mam a musim rict ze byly super. Pote jsem je nahradil AKG Y45 ale nakonec po vyzkouseni ANC jsem si poridil vyse uvedene Sony.

Přiznám se, že z doslechu. Kamarád jedny má a říkal, že to takhle funguje. Pokud to tak není, tak se omlouvám za špatný info. Každopádně si to chce fakt dávat pozor při pohybu městem.