» Poradna » Počítačové sítě

Bezdrátový tisk pomocí routeru do tiskárny?

Viděl jsem toto videohttps://www.youtube.com/watchPotřebuji krabičku, do které se zapojí USB kabel, který vede do tiskárny na příklad, v mém případě jde o tiskárnu. Ta krabička je wifi router malý, který vysílá signál, na který se připojí pak zařízení a přes něj se tiskne. Dá se to někde sehnat ?Napadlo mě sehnat router, který má usb zdířku a tiskarnu připojit do toho routeru přes usb, a pak akorat se na to připojit. Je to blbost nebo ne ?

Odpovědi na otázku

Potřebuješ Wi-Fi router s print serverem, pak to fungovat bude.

A nebo printserver samotny ktery zapojis do site, at uz prez wifi nebo prez kabel. K tiskarne pak budes pristupovat v ramci sve soucasne domaci site.

V případě že máš tiskárnu která podporuje Wi-Fi stačí ji připojit k Wi-Fi. Potom v PC nainstalujte ovladače od tiskárny a je to.Pokud ale tiskárna Wi-Fi nepodporuje připoj ji k počítači kabelem a nasdílej ji do sítě.Jsou ale i jiné způsoby, např.: Google Cloud Print nebo tiskový server na Samba.Tiskové servery samozřejmě existují ale toto je asi pro domácí použití mnohem lepší.

O Jakou konkretni tiskarnu jde?Pokud ji teprve budete vybirat, proste koupite takovou, ktera ma wifi.

DNP, ty nemají wifi, proto se musí dokupovat krabicka

Tak na tyhle tiskárny není wifi připojení zrovna dobrý nápad. Obecně není wifi připojení zaručené a stabilní. Přenáší se hodně dat, výpadek = nepovedený tisk, cena stránky nemalá. Nevím, zda printservery budou umět řídit tyto vzácné tiskárny.

Teď jsem si vzpomněl, že přímo pro tyhle tiskárny se vyrábí Printserver WPS Pro.