» Poradna » Ostatní

Bezdrátový přenos obrazu

Dobrý den,můžete mi prosím někdo poradit jak dosáhnout kvalitního bezdrátového přenosu obrazu mezi notebookem a monitorem/TV, tak aby šla rozšířit plocha?Díky,F.

Odpovědi na otázku

Ideálně třeba steam link a pohrát si s nastavením tak, aby se streamovaná plocha ukazovala jako 2.

Ano, kvalitniho prenosu lze dosahnout zapojenim dratu (kabelu).Jakykoliv bezdratovy prenos obrazu je pouze nouzove reseni vhodne leda na prenos statickeho obrazu.

Ale prd, streamovací krabičky na kvalitní síti utáhnou na malou vzdálenost relativně náročný stream bez dropu jediného frame. Třeba ten steam link, má 5GHz wifi, ta utáhne 50mbps přenos v pohodě, frame drop 0%, komprese 3% při FullHD.

Ale prd. Pokud chci aby neco fungovalo kvalitne a spolehlive, tak tam jednoduse zarusitelne a s ostatnimi zdilene bezdratove spojeni nema co delat, Navic vetsina uzivatelu si o kvalitni lokalni siti muze nechat jen zdat ;)

Ale jde to, pokud to bude na krátkou vzdálenost 10-15m max, tak to není nereálné. Je jasné, že s TP linkem za 600 to neudělá

Ak by si mal moznost merat frame drop ramcov vrstvy 802.11, tak by si videl, ze 0% to nieje takmer nikdy. Ono tie dropy su merane zrejme len na IP vrstve, preto 0%. Rovnako mizerne je to aj s WMM (bezdratove QoS), ktore predpoklada, ze vrstvy po IP nerobia chyby. Moze byt, ze to utiahne 50 Mbps ak je linkova rychlost 150 Mbps a viac.

Proč by se framedrop měl měřit na IP vrstvě? WTF, funguje to tak, že klient1 encoduje video na snímek, pošle ho na klienta2, ten ho dekoduje, ověří si číslo snímku, zobrazí snímek, může vzít odezvu z periferií, poslat jí zpět klientovi1.Snímek se bude posílat tak dlouho, dokud nedojde k timeoutu, pak až dropne. Pokud rozhraní ukazuje drop 0%, můžeme to brát tak, že je to <1%.

No ved prave. Enkodovanie nema nic spolocne s datovym prenosom. Prenasa sa nejaky buffer. Ak je to merane timeoutom, co je vlastne rovnako ako ping, tak to meranie nema priamy pristup do ovladaca wifi. Ovladac (resp.hardware) dokaze toho odmerat omnoho viac ako len timeouty. Napriklad vie odmerat rychlost pohybujuceho sa objektu, nakolko sa od objektu signal odraza a dopada na antenu v rôznom čase.Dalsia podstatna vec je ta, ze samotny hardware dropuje ramce (pakety) s chybami crc, fec a dalsimi, pricom program na IP vrstve napriklad ping sa o tom nedozvie. wifi hardware je zvycajne nastaveny tak, ze v pripade chyby ramca sa pokusa niekolko krat znova poslat rovnaky ramec, napriklad aj 15x, kym je chyba oznamena vyssej vrstve. Ked to 15x zlyha, tak pincg oznami timeout.

Tohle asi tazatel nemel uplne na mysli, predpokladam ze chtel neco ve stylu WiDi, Miracast bez nutnosti cokoliv do notebooku zapojovat. No a o cene nemluve.

treba toto, predpokladam ze to bude kvalitni.https://www.elviapro.cz/hdmi-sdi-system-bezdratov... spis bych polozil presneji dotaz, jak se to bude vyuzivat, jestli jen na "pousteni filmu" ...hrani, praci v grafickem programu atd...jinak treba jen pro stream pak bohace staci chromecast