» Poradna » Notebooky

Bezdrátové propojení s TV

Jsem "lama" důchodce, zvládám bezdrátové Wi-Fi propojení svého chytrého mobilu s chytrým TV (Philips 40PHF 4509), ale notebook (s Win 10) umím propojit s tímto TV jen kabelem do HDMI. Jde to bezdrátově? A jak? Možná už to někde bylo, potom stačí odkaz (snad). Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi na otázku

Hlavne musime vediet ake ma moznosti ten notebook. Najlepsie ked uvedies vyrobcu a typove oznacenie.

HP 250 G6 Note book PC

a bude to iba na pozeranie filmov, alebo sa na TV ma zobrazovat aj plocha notebooku?

Jednoduse...TV i nb musi byt pripojeny na stejne siti a v notebooku vyberete, co se bude sdilet, slozka atd a pak v TV date z vybraneho nasdileneho prehrat, jedna-li se Vam o filmy, muziku atd.

Ano, pro prehravani multimedii je DLNA vhodne reseni, narozdil od kompletniho zrcadleni obrazovky.

Preferuji zrcadlení obrazovky (stejně tak to provozuji u mobil - TV).

Pokud je to pouze na prehravani multimedii, tak je to zbytecne (zbytecne problematicke), pro prehravani videa opravu netreba zrcadlit celou plochu

Nejsnaze, na PC s Windows mate k dispozici Windows Media Player, ktery fungje jako jednoduchy DLNA server. Nechte jej at si nainexuje vase videa. Ty pak prez DLNA prohlizec naleznete v TV, popripade muzete spustit prehravani z PC, v kontextove nabidce vyberete "prehrat na zarizeni"a vyberete vasi TV ;)

Tak můj NB zřejmě zrcadlení obrazovky neumí a tak se vrátím ke kabelu HDMI (jen 2 m kabel je ale nepohodlný - snad seženu delší). Spojení přes DLNA jsem si odzkoušel, funguje, ale není to ono - je to moc složité.

DLNA se nastavi jen jednou.Kdyz zvladnete zrcadlit mobil, tak i nastavit DLNA.Na netu jsou navody i s prominutim pro blbecky.

Spis bych rekl presny opak, babrat se s kabelem a jeho zapojovanim, nepohodlnym ovladanim atd. Ale samzrejme je to vase volba.

Tak nakonec se mi to zrcadlení povedlo, nevím, proč to nešlo napoprvé, musím to ještě vychytat, Ale jde to - díky všem.

bezdratove rozsireni monitoru plochy je WiDi Wirelles Display. toto musi podporovat oboje zarizeni i TV i PC, pokud jeden ne, je smula. pak je neco jineho posilat proud dat do TV, jako napr streamovani a nektere TV to umi,a le jen po hahrati prislusneho SW, dane TV.

Pokud mas TV pripojenou i PC, dej Win+P a dej pohledat bezdratovy display. pokud tam tu volbu mas. Pokud ne tak to NTB nepodporuje

To HP toto jiste neumi, takze ma tazatel smulu.Bud muze zrcadlit, ale pres kabel nebo bezdratove streamovat obsah, ale bez zrcadleni.

Omezene moznosti zrcadleni umoznuje treba Chromecast. Ale je to dalsi picovinka zapojena v TV.Jinak TV neni vhodna jako nahrada monitoru, proto zrcadleni nema smysl.