» Poradna » Ostatní

Bezdrátové připojení záhada hlavolamu ???

Pro různé koumáky tu mam jednu záhadu kdo ji vyřeší klobouk dolů .
Kamarád jsi nechal udělat bezdrátové připojení a do počítače dostal 11 MB síťovku od firmy SMC.
Rychlost linky je 64 KB/s ale bohužel rychlost je taková že přes den nenačte jedinou stránku a v noci se mu otevřou až po dvou minutách. Stahovat defakto nic nejde. Čirou náhodou jsme přišli na to že když zatížíme procesor třeba puštěním filnu tak se internet rozběhne. Stahování odpovídá rychlostně 64 ale když (a teď pozor ) dáme u filmu pauzu rychlost jde na nulu. Když dáme pak znova PLAY rychlost internetu se znova rozběhne.
Tak kdo ví co stím tak sem stím
Pavel
P.S. Rady ať si zkusím ping předem nepište po 1hod. testování má ztrátovost 1%.

Odpovědi na otázku

Ty kravo, tak to jsou veci pro Denikena :)

No co, tak ať si k serfování pouští filmy a je po problému

Co napsat takové základní věci jako je - kvalita signálu, sdílení, poskytovatel připojení, popřípadě vzdálenost AP. Jaká je anténa? Jaký program (ovladače) jsou pro připojení k  netu? Co na to poskytovatel připojení - tam by to chtělo především reklamovat.

Takže síla signálu je 70% a kvalitu linky to ukazuje 95% když si pingnu na AP po hodině mam 1% ztrátovost odezva 1ms až 40ms. Vzdálenost AP cca 500 m přímá viditelnost. Anténa takový čvtereček asi 10cm na 10cm (zkoušeno i velké síto na 3Km). Při připojení laptopa na anténu vše maká jak má. Poskytovatel připojení je z toho na větvi ač znalý a praxi zkušenostma ošlehaný tak s takovým případe se ještě nesetkal. Závěr chyba je v PC ale kde? Ovladače i program síťové karty použity s CD ihned návštěva www a stahnutí nejnovějších a nic furt stejný (a poskytovatel stejnou síťovku použil u cca dalších 40 zákazníků a nikde se žádný problémy neobjevily). Reinstal WINXP pouze nahozený ovladače grafiky abych nemžoural  a pak následovalo nahození ovladačů pro síťovou kartu. Výsledek = to samý chování (po vyhození síťové karty a vracení telefonního modemu 56 internet maká). Prostě jsem zkoušel i stojku to taky nepomohlo fakt už nevím proto jsem píšu .

xp se na wifi sitich chova obcas docela divne, viz nase problemy, kdy to nekdy jede, nekdy nejede (ostatni systemy - w98, nt2000 bez potizi) a podobne, jestli muzete, zkuste nejdrive jiny system, staci w98 a potom reste zahady.milan

Zkus snížit rychlost WiFi na 5 nebo 1 MBps (AP se přizpůsobí). Jinak se připojuju k Ivanhoeovi, zodpověz jeho otázky, pak můžeme poradit více.

ještě mě napadá zkusit netlimiter, zda to pomůže. Pokud ano, bude nejspiš problém v tom omezení rychlosti, kdy AP zahodí většinu paketů (prostě se to stále zahlcuje a zahazuje)

Taktiez by som radil nastavit u karty 1mbps. Ten system sa chova divne a ked je trochu zaneprazdneny, tak sa trochu umudri. Podobny problem riesil jeden moj znamy, ked sa pokusal rozbehat WI-FI kolegovi. Poskytovatel tvrdil ze chyba je u uzivatela a ten naopak. Provider prisiel teda so svojim PC, nainstaloval kartu uzivatela aj cez antenu uzivatela a vseko fungovalo. Uzivatelovi vsak doma neslo spojenie rozbehat ale u kolegu ten isty PC isiel a bolo to na  inom AP. Neviem, ako ten problem vyriesili, musim sa skontaktovat s nimi.

Zkus vyměnit síťovou kartu - chyba může být v ní - doporučuji XI-626, je sice o něco dražší, ale je absolutně perfektní - rovněž perfektní ovladače.

TakTak, mám tu jednu SMC PCI kartu, když se mi jí už ve WinXP podařilo rozjet (pod Win9x nejede!), tak hrozný signál a ztrátovost ... Vyměnil jsem jí za Micronet a jede jak z praku.
Obecně jste mi jen potvrdil, že SMC jsou asi pěkný šunty (cena tomu odpovídá). Naopak za podobnou cenu Micronet jede ....

Zapoměl jsem ještě na dvě věci:
1. Občas se mi stane že při startu se ozve hláška že našel novej HW a chce to po mě ovladače pro SMC. Při instalaci to ale hlasí chybu po opětovném restartu to žádnou hlašku nedá a ovladače od SMC jsou nainstalování. Uplně stejné chování jsem viděl i u instalace WIN98.
2. Občas teda skoro deně mi zatuhne obraz a pomůže až tvrdý restart u instalace WIN98 se mi to buhužel stalo taky.
Vyzkoušel jsem obě instalace WINXP i WIN98 už nevím že bych vytáhl s podpostele Commoder 64 a konečně zapnul něco u čeho jsem se nikdy nedočkal problémů .

Tipuji to na spatne nastavene setreni energii.

Zkus jiný zdroj v case někdy to umí dělat neskutečný věci.Jinak SMC pěknej shit.

Zkus jinou Wi-Fi síťovku.Já měl problém s levnou kartou a ECS L7S7A2L deskou(mám 2PC na této desce a ani jedno si nevrzlo).Stačila výměna za síťovku od jiného,stejně levného,výrobce a jedeto.Ty karty jsem dostal v balíčku od poskytovatele a nevybral jsem si je a na obranu ECS chci dodat, že jinak tam šlape vše(Manli GK,SAITEC paměti...).