» Poradna » Počítačové sítě

Bezdrátové připojení Wi-Fi

Zdravím, delší dobu mě štve jak se aktuálně chová internet na mém PC. Platím tarif Download 100Mbps a Upload 20Mbps, který ještě v prosinci odpovídal rychlosti stahování i nahrávání a byl jsem spokojený. Teď čas od času, mi jede Internet z ničeho nic pomalu, prohlížeč se dlouho načítá nebo mě to dokonce na chvilku odpojí, jsou chvíle, kdy to běží i celkem normálně. Na notebooku i telefonu mi jede Wi-Fi dobře. Signál mám stabilní i plný. Dříve nebyly problémy. Známej se ptal, jestli jsem zkoušel reinstalovat PC, ale to nevím zda by pomohlo. Prosím o nějakou radu. - Zkoušel jsem reinstalovat, aktualizovat drivery adapteru - Restartovat router- Vyměnit adapter- Resetování sítěV PC mám píchnutý tento adaptér: https://www.czc.cz/tp-link-archer-t3u-plus/2...

Odpovědi na otázku

Nahraď ten wifi adaptér tímto adaptérem:https://www.czc.cz/utp-kabel-rovny-pc-hub-ka... A je to.

V první řadě to tím kabelem alespoň vyzkoušej, zda se to chová stejně. Pokud ano, bude třeba to oznámit poskytovateli a řešit s ním.

Keďže - ako píše - na iných zariadeniach doma mu to funguje - predpokladám, že má ROUTER a v ňom nastavenú svoju WiFi sieť. Takže poskytovateľ tam asi nepomôže, len zbytočne zaplatí výjazd technika, pretože ten bude zisťovať cestu signálu DO jeho zariadenia, čo sa deje za JEHO zariadením - to ISP už nezaujíma.Neuviedol, kde to má pripojené. Ak niekde vzadu, navyše PC niekde strčené dole v kúte - tak niet sa čo diviť. Ten kábel - to treba skúsiť - môže s tým "zázrakom" nájsť možno lepšiu pozíciu pre príjem signálu.Ale vždy sa tu radilo - do desktop PC sa pripája káblom - žiadne pimprlátka WiFi nie sú dosť dobré na plnohodnotné pripojenie.

Já teda vidím jenom UTP kabel, to co ty popisuješ by odpovídalo USB prodlužce, kterou tu ale nikdo neradí...

Posledná veta - to je čo? Píšem KÁBEL - nie predlžovačka! A kábel UTP - z routeru!A ako som písal, technik od ISP sa vy$erie na to, čo je za routrom, pretože to už ISP nepatrí (často ani ten router im nepatrí).

Máš-li možnost, vyzkoušej jiný adaptér. Poznáš, zda to je SW či HW problém.

Zkoušel jsem svůj starý, který jsem přestal používat před rokem, právě proto, že byl pomalý. Chová se úplně stejně, občas se prostě dlouho načítají stránky atd.Takže bych řekl, že možná HW problém.https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431...

Jestli se oba adaptéry chovají stejně blbě, tak to je nejspíš SW problém windows. Kdesi se ti tam cosi se .... kazí.Vyzkoušej nabootovat z flešky nebo CD Live Linux a uvidíš, jestli i tam se to chová stejně.

Vyzkoušeno, bohužel stejný problém. A přidávám informaci, že po restartu modemu mi to jede třeba hodinu perfektně, pak zase kolísá rychlost

Tak budeš muset zkusit jiný modem.

Jaký používáš router? Jak ho máš dlouho?

to co ty popisuješ Signl plný a stabilní, nic nevypovídá o jeho kvalitě.Díval jsi se kolik WiFi vysílá v okolí na stejném nebo blízkém kanále? Zkusil jsi přemístit zdroj WiFi jinam? Proč se ptám, to je proto že komunikace může mít hodně nepřečtených paketů, ty se opakují, takže tok dat je velký, ale užitečných je málo, což může být způsobeno různými odrazy. Je správně naklopena anténa? Takže až tohle budeš vědět, pak se dá něco řešit. 3patně umístěný router umí dělat divy a pak stačí jen aby jsi si k PC sedl a je všechno jinak. Nejdležitější je užitečný tok dat i za cenu že signál je jen na 50%. Ukazatel signálu není vůbec rozhodující pro kvalitní pženos dat. V tom se moc lidí mýlí.