Bezdrátové připojení tabletu s Androidem k dataprojektoru

Zdravím,řeším momentálně otázku, jak propojit bezdrátově dataprojektor a tablet s androidem, aby se nemusel do jednotlivých tříd tahat počítač resp. notebook. Rád bych se vyhnul pokud možno variantě, že daťák připojím do sítě kabelem. Poradíte mi prosím někdo elegantní a nepříliš drahé řešení? Peníze ve škloství jsou, ale bohužel na špatných místech...P.S. WIFI je k dispozici...samotný tablet se přes ní připojuje k netuTom

Odpovědi na otázku

Mám tablet, mám dataprojektory...potřebuju to propojit, ne kupovat další. Tom

Neexistuje

Rozumné tablety mají grafický výstup např. iPad. Stačí si koupit příslušnou redukci. Prodávají se jak analog VGA, tak digital.

Kabel není řešení.... musel by mít přes 10 m, navíc daťák visí pod stropem, ale dík za radu, jinak tablet je Samsung GAlaxy Note 10.1 2014 edition

To je docela blízko, tahá se běžně 20m. Stejně se k daťáku musí přivést napájení, tak se použije dvojitá lišta, v jednom žlabu jde 230V, ve druhém video, síť, zvuk. Těch kabelů je tam docela dost. Vypadá to, že ten projektor věšel na strop nějaký neználek, protože profik by automaticky ty kabely přidal. Navíc je projektor nějaký levný, protože má dlouhou projekční vzdálenost.

Tak ten Samsung má MHL port, takže lze z něho vytáhnout HDMI. Daťáky mívají HDMI, přinejhorším DVI, což je jen otázka redukce. HDMI kabely vidím v nabídce dlouhé až 22,5m.

Jestli ten projektor má opravdu ethernet port (jako že asi jo, když se chceš vyhnout připojení kabelem do sítě), tak bych použil libovolného wifi klienta a je po ptákách. Pokud je to jinak, tak inspirace co hledat je třeba tady: http://www.datart.cz/Antena-drzak-k-mobilnimu-...

Dík za radu... daťák má ethernet, ale ne wifi

No vidíš, tak do toho ethernetu vraž wifi klienta /bridge/ a máš ho na stejné síti jako zbytek wifi zařízení.

a z notesu se připojuješ k projektoru taky přes wifi? Drátově bych to asi řešit uměl - některé tablety maj MHL, a z HDMI se dá udělat krabičkou za pár stovek VGA, které maj snad všechny projektory (zatímco HDMI moc nemívaj).

Dík za radu..zatím se nepřipojuju nijak, spíš jsem měl představu, že do USB na daťáku půjde připojit wifi karta jako např. do satelitu, daťák se tak hodí do lokální sítě a pak už půjde po síti na něj něco poslat...v nejhorším jsem uvažoval nad kabelem z lokální sítě do daťáku, připojovat tablet kabelem se mi moc nechce, to už můžu přímo připojit tablet k daťákuTom

Z notesu normálně HDMI kabelem.... akorát, že musím sedět u počítače, tablet je mobilnější... občas si s bezdrátovou myší nevystačím, potřebuju i klávesnici

Mno, mohlo by to jít bezdrátově přes Miracasthttp://avmania.e15.cz/jak-zobrazit-displej-mobi...

akorát bys musel k projektoru dokoupit tohle:http://www.ebay.com/sch/i.html(mohl by sis nosit s sebou) ale doporučuju se ještě zeptat na specializované diskuzi na www.androidforum.cz, zda má někdo Miracast s projektorem vyzkoušený a případně, zda má někdo odzkoušený nějaký ten levný čínský dongle.

a koupit přímo chromecast?

tak co na to koukám:http://www.czc.cz/google-chromecast/139376/... tak to by asi šlo taky. Záleží ovšem na cenových možnostech tazatele...

Dobrý den, řeším stejný problém jako Vy popisujete v diskuzi. Chtěla jsem se zeptat, jestli se Vám povedlo bezdrátové propojení tabletu s dataprojektorem. Pokud ano, mohl byste mi, prosím, napsat, jaké propojení se Vám osvědčilo? Máme tablety Samsung Galaxy Note 10.1 Edition 2014 (android) a dataprojektor Epson s možností připojení HDMI. Předem moc děkuji za odpověď.