» Poradna » Web a internet

Bezdrátové připojení k routeru

Dobrý den,Router: Asus RT-AC51UPo nastavení sítě přes propojený kabel s routerem: router vysílá bezdrátově - jsem schopný se připojit všemi zařízeními vyjma notebooku, na kterém jsem router nastavoval. Ten tu síť v dostupných WIFI vůbec nenalezne. Jak nastavit, aby notebook vysílanou WIFI viděl? Předpokládám, že se jedná pouze jen o nějaké nastavení - můžete mi prosím poradit? Děkuji

Odpovědi na otázku

Skus zmenit kanal wifi na nizsi. Skus updatovat ovladace na WiFi na tom notebooku.(v poradi ako pisem)

V nastaveni ovladaca wifi adaptera na pocitaci si nastav region CZ.

A to same i na routeru.

no ja vám neviem páni. asus je známy tým, že keď ho donesiete domov vyžiada si ako prvé upgrade firmvéru! vlastním a prevádzkujem druhý kus takže viem čo písem. ešte katastrofálnejšie je ak sa jedná o combo s pribaleným usb wi-fi adaptérom. po upgrade na najnovší FW funguje, ale náhodné výpadky napríklad HDD zapojeného v usb porte sú bežným javom

Firmware mám aktuální. V tom by tedy neměl být problém.

Ak nepomoze nastavenie regionu, tak si budes musiet nastavit vysielaci kanal na routri len z rozsahu kanalov 1 az 11 a to fixne. Rezim kanalu "Auto" treba vypnut.

Nakonec pomohla změna kanálu.

Máš blbě nastavený region (USA místo CZ) v ovládačích WiFi v notebooku. Proto notebook neumí přijímat všechny vysílací kanály, které může používat router. A teď se zrovna stalo, že se router přeladil na některý z kanálů 12-13, které jsou mimo rozsah používáný v USA.