» Poradna » Web a internet

Bezdrátové přemostění pevné linky

Dobrý den,je nějak možné bezdrátově přemostit pevnou telefonní linku? Potřeboval bych to dostat skrz podlahu a odhadem skrz dvě stěny. Vrtat se prý nesmí Neexistuje způsob, jak vést telefonní linku po domě pomocí wlan?Děkuji

Odpovědi na otázku

Když nelze vrtat zkus okno, malý průduch, izolace pohoda venkem. Přes ty zdi to stabilní nebude. Nebo vyzkoušej bezdrátovou stanici, mně normálně přes dvě zdi do 30m a bez nich do 50m pracuje s přehledem.

Tenoučká plochá telefonní dvojlinka se protáhne téměř všude. Vadí ji jen kovotěs.

To je fakt i pod prahem a nevadí jí to, kdysi to dokonce ČeskýTelecom (TéléProdej, O2 kakastrofa) dělal gratis vč. zásuvky, dones ji někde mám jen nevím kde, snad podle kabelu bych to našel.

tak jednak se dá kabel kdyžtak táhnout v lištách podél stěn, kdyby bylo nejhůř.Jinak tu telefonní linku potřebujš kvůli netu nebo fakt na telefonování? To druhé by vyřešila sada DECT telefonů, to první asi router s wifi

Má to být čistě na telefonování.Ty dect telefony vypadají jako zajímavé řešení. Je možné, aby víc těch telefonů sdílelo jednu základnu? Předpokládám, že základna funguje taky jako nabíječka těch telefonů a bylo by dobré, kdyby se nemusel hlídat stav nabití a nemuseli nosit o patro výš dobíjet

jasně, třeba ty panasoniky to maj tak, že k jedné "hlavní" stanici, co se zapojí do telefonní zástrčky si můžeš přidat několik dalších - dvě určitě, možná dokonce tři (tam už se ty stojánky zapojí jen do zásuvky na napájení) - a nejen, že si telefonní "signál" mezi sebou předají a tudíž by měly zvonit všechny a je jedno, kterou kde zvedneš. Navíc pak obvykle jde i interkom - dá se volat i bez telefonního připojení jen v rámci těch DECT stanic po bytě. Jo a samozřejmostí je, že je šumák, do kterého stojánku vrazíš který telefon.