» Poradna » Ostatní

Bezdrátově ovladaný vypínač osvětlení

Dokazal by mi tu nekdo poradit s jednim spise elektro problemem? V mistnosti jsou dva vypinace svetla (zapojene jako schodistaky). Jeden z nich je na miste, kam nebude pristup. Existuje nejaky bezdratove ovladany vypinac, ktery by se dal misto toho nepristupneho a ovladal by se dalkovym ovladacem (idealne dva ovladace k nemu)? Mel by zustat fungovat jako schodistak, ten druhy vypinac by normalne zustal a fungoval by manualne.Dekuji.

Odpovědi na otázku

Potřebuješ přepínač, takže třeba něco takového:http://www.mmelectro.cz/obchod/_30064.htmTo dáš místo stávajícího (nepřístupného přepínače).A k ovládání si vyber některé z tlačítek pod tím.

Jen ale počítej s tím, že v místě přepínače musíš mít i N, který ti tam může chybět, protože mechanický přepínač ho nepotřebuje, jen přepíná fázi (L) mezi dva výstupy. Ale bezdrát potřebuje střední vodič pro napájení.To samé platí pro tlačítko. Tam musíš mít pro napájení L+N.

Diky. Tento jsem take nasel, jako jediny. To tlacitko klicenka snad jede na baterky a nepotrebovalo by N

Tak pokud chceš používat klíčenku, budiž.

Kdysi jsem řešil něco podobného. Akorát jsem nepotřeboval schodišťák, ale jen obyčejný vypínač. Místo vypínače jsem dal zásuvku, vypínač jsem dal do krabice co mohla přijít na omítku, nainstaloval do místa kde to n ikomu nevadilo, od vypínače jsem natáhl kabel zaknčený síťovou vidlicí, tu jsem připojil k té zásuvce a zandal skříní. Nevím, co by tomu řekl servisák, ale pár let uř to funguje.

Chybička se vloudila:...Nevím, co by tomu řekl revizák, ale pár let už to funguje.