» Poradna » TV, audio a video

Bezdrátová sluchátka nejdou připojit jako headset

Dobrý den,mám problém s bezdrátovými sluchátky. Do včera mi fungovali normálně po propojení s PC. Dnes se připojí jen jako handsfree, proto je zvuk hrozný a z nějakého důvodu je to jediné výstupní zařízení, které mi windows najde. Prostě nejdou připojit jako headset. Poradí někdo?Děkuji

Odpovědi na otázku

Doporučuji nabootovat z live flashdisku nějaký normální operační systém, tam sluchátka spárovat a vyzkoušet (například v pavucontrol) přepínání mezi režimem HSP/HFP a režimem A2DP. Tím se aspoň dá zjistit, jestli je to chyba softwaru nebo jestli je najednou něco špatně s těmi sluchátky.Jinak, mimochodem, režim "headset" je právě ten s hnusným zvukem (asi zhruba 8 kHz vzorkováním a 9.6 kb/s bitratem). To, co hledáš, je režim A2DP, tedy jednosměrné stereo. Tam je k dispzici buď nicmoc kodek SBC (jenom o fous lepší než staré MP3) nebo apt-X (o řád lepší), AAC (o fakt hodně lepší) apt-X HD (o světelný rok lepší) nebo LDAC (o galaxii a půl lepší).

Ano, máte pravdu, sluchátka chci připojit jako stereo. Ale bohužel to bude v počítači, protože na jiných pc to jde, jen na tomhle jednom ze dne na den to přestalo fungovat a vůbec nemůžu přijít na to, co s tím :(