Bezdrátová síť

Potřeboval bych zasíťovat dva PC, které jsou od sebe vzdáleny cca. 3 km. Slyšel jsem o nějakých SPECIAL śíťových kartách, které by to měly v pohodě zvládnout. Dosah se dá zvýšit použitím jiné ( rozuměj větší ) antény. Máte s tím někdo zkušenosti??? Na kolik to vyjde?? Jaké jsou rychlosti. Díky všem.

Odpovědi na otázku

Nejlevnější řešení a také nejpomalejší je karta symphony od firmy proxim.www.proxim.czAle may rychlost je 1,6Mb/s.Takže v reálu podstatně míň.

Zakladni podminkou je prima viditelnost mezi obema misty (za roh, skrz budovy a pres kopec to nejde).Investice pocitejte tak cca 10.000,- na kazde strane (plus minus autobus :). Rychlost je 1-3 Mbit/s.Neni zac

Jojo s Proximy je to bezproblemu - mame tady udelany 1.9km na amatersky anteny a jede to. S rychlosti opravdu nejde vyskakovat, ale funguje to... Ovsem daleko lepsich yvsledku se da dostahnout s Orinocama  - ty jednou az na 11Mbit / coz je cca 800kB/sec, ale potrebuji opravdu kvalitni signal - tam vsak vyjde jedna strana s nejakou levnejsi antenou na tech 10-11 tisic.. ((S proximy je to asi kolem 8-9 tisic...

Přeji dobrý denJiž jsem tady o tom několikrát psal ale napíšu to znovu. Vzdálenost 3km je na bezdrátové síťové karty již moc. Někdo uvádí 1,5km atd ale já jsem se s kartami PROXIM i ORINOCO s vnitřní anténou nedostal nad 900m  tak aby to bylo použitelné. Dosah je např 2km ale ztrátovost packetu je potom 85% a více. Pro vzdálenost 3km doporučuji opravdu karty nebo convertor ORINOCO 11Mb případně starší sérii 2Mb někde z bazaru. U zařízení ORINOCO je potom koncová cena asi 12-18 000 bez DPH dle použitých antén a karty případně convertoru. Anténa Vám bude stačit 7db případně UNI 18 směrová ale to jen v případě, že je mezi oběma body kopec nebo sídliště. Starší zařízení ORINOCO se dá sehnat za cca 8 000 - 10 000 Kč s DPH.S pozdravem.Jaromír Volek

Nekde jsem nekdy cetl o laserovem spojeni ( dokonce snad amatersky vyrobenem a za lidovou cenu). Nemate s tim nekdo zkusenosti, pripadne navod, pripadne ochotu to vyrobit?