» Poradna » Mobily

Bezdrátová nabíječka

Dobrý den mám dotaz k nabíječce od Applu. Mám telefon IPhone 11, který mám oblečený v gumovém krytu a na tom krytu nalepený magnet aby mi držel telefon v autě. Když telefon položím do bezdrátové nabíječky bezproblému nabijí jen ten magnet je strašně horký už po par minutách. Tak jsem se chtěl zeptat jestli nemůžu telefon nebo nabíječku tímto nějak poškodit? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nabíjej bez toho magnetu, dělá ti závit nakrátko snižuje účinnost nabíjení, přetěžuje nabíječku a ten "strašně horký" magnet asi taky nebude to pravé...

Podivej se radsi po pouzdru a magnetickem drzaku ktery je delany pro bezdratove nabijeni, tj. nema jeden velky magnet uprostred, kryjici nabijeci civku ale 4 male po strane telefonu. Nabijeni jiste bude efektivnejsi...

koukam ze existuje varianta kdy do pouzdra vlozis pouze prstenec https://www.aliexpress.com/item/33036865726.html diky kteremu pak telefon drzi na magnetu ale neblokuje pripadne bezdratove nabijeni.

Děkuji moc za rychlé odpovědi to jsem potřeboval vědět.

Pokud použiješ feritové magnety, tak se nic přehřívat nebude

pokud si někdy viděl indukční sporák, tak tímhle si vyrobil něco podobnýho

No, vzhledem k tomu, že většina energie z bezdrátové nabíječky jde do magnetu, místo do baterie, tak se nediv, že se zahřívá Jak tady někdo trefně napsal, vyrobil jsi indukční vařič. Rozhodně to nabíječce nedělá dobře.