Bez case

Zdravim, chci se zeptat jestli jde zapnout pc bez case (Skříně). Jednoduše řečeno, věci mám vyskládané na stole všechno zapojený, ale nevím jak to zapnout bez power buttonu. Děkuji předem za odpověď. Zákaldní deska ¨: gigabyte ga-b75m-d3h

Odpovědi na otázku

Vzít si manuál, podívat se na zapojení pinů, na které se zapojuje to zapínací tlačítko, RESET tlačítko, LEDka činnosti HDD...podívat se které dva jsou pro zapínací tlačítko a tyzo dva piny propojit něčím vodivým, třeba malým šroubovákem.

Podotknu - po dobu < 4 s. Ale on to těžko zvládne, pokud už to neodpálil statickou elektřinou.

Někdy je jednodušší vyhrábnout power cable ze starého case - bývá tam kablík s mikroswitchem

Stačí šroubovák, nebo něco kovového. Pokud ovšem jim vyučující z posledních sil snažil vysvětlit, že kovy jsou elektrické vodiče a co ten výraz vlastně znamená.

Můžeš zkusit zkratovat jumperový konektor, nebo lépe, koupit konektor, dráty a tlačítko.

Ano zkratovat může zkusit vše co je pod proudem.Výsledek zkratu je jasný předem.Dnes se bavím docela dobře,nálada se po příchodu z rachoty hezky vylepšila.Výhra v lotérii by tomu dala korunu.

Ano, viz manuál základní desky a naprosté základy z HW. Jak se vůbec odvažujete něco dělat, když ani ty základy nemáte?

tak někde se to naučit musím, takže tak :) a nejlépe to bude tu, protože je tu dost odborníků

Výrazy: "učit se, naučit se" mají zjevně dnes jiné významy než před dvaceti a více lety. Dnes jsou informace na dosah a nemusíte ani zdvihnout svou línou lemplovskou pr.del a jít třeba do knihovny kvůli informacím a dát tomu trochu vlastní snahy a trápit své Poirotem oblíbené buňky.