» Poradna » Notebooky

Během chodu notebooku zčerná obrazovka

Zdravím prosím o radu. Během běžného použití notebooku mi zčerná obrazovka a musím to restartovat na tvrdo. Před nějakou dobou jsem dával noťas dával do servisu protože mi to dělalo už po startu. V servisu proběhla tato oprava:Oprava grafického adaptéru základní desky (obvod N11P-GE1-A3). Po opravě se už notebook rozjel ale v průběhu fungování opět zčernala obrazovka. Po opětovném kontaktu servisu mi poradili ať zkusím starší ovladače grafárny. Zkusil jsem je jak z roku 2016, tak z roku 2015, tak z roku 2013. Stále stejný problém. Problém jsem měl na win 7 home 64bit, v součastnosti jsem přeinstaloval na win 8.1 Pro 64bit (doufal jsem, že ovladače pro osmičky budou jiné). Prosím o radu, děkuji moc.Samsung q530h NVIDIA GeForce GT 330MIntel(R) Core(TM) i5 CPU M450 2.40GHzRAM 4GBWindows 8.1 Pro x64

Odpovědi na otázku

Mal som taky isty problem .Poslal som notebook do reklamacky kde vymenili zakladnu dosku a odvtedy notas slape v pohode.Lenovo thinkpad t470pPredtym som vyskusal vsetky mozne ovladace ale aj tak nic nepomohlo .Odporučam poslat znovu do servisu .

Pokud je "načatá" grafika, resp. její spoj s deskou, žádný SW ani drivery nepomůžou.Požaduj výměnu základní desky. Nějaká pofiderní "oprava" typu pofoukání horkovzdušnou pistolí není řešením. A na notesu nic nehraj protože na to není stavěný, zase to upečeš...

Nebude cena "novej" MB blízko ceny nového NB s úplne iným výkonom? Predsa len, je to Nehalem

Jednu věc jsem nezmínil. Notebook jsem daval po druhé do servisu. Výsledek byl, downgrade ovladače a test pomocí zátěžového programu. Nevzpomenu si na název ale ten samej program jsem zkoušel po downgradu a po 15 minutách nejvyšší teplotní zátěže notebook fungoval. Pak jsem instaloval steam a zčernala obrazovka. Když to vrátím znova do servisu, jak jím to vysvětlím, aniž by měli za blbce?

Podla mna zbytocne riesis to co sa vyriesit tu neda.Urcite ti obrazovka nezcerna tym ze si nainstaloval steam.nieco tam je vadne a pomoze ti jedine servis ci uz budes vyzerat tak alebo tak nato je tam servis.Alebo si kup novy notas a mas pokoj .