Beep u AMI

Zdravím, mám dotaz k "pípání" u základní desky Asus P5LD2 SE. Na techniku moc nejsem, tak prosím omluvte moji neodbornost .Když se "bootuje" PC, tak občas 1x dlouze pípne, k tomu 3x krátce a nenačte se obrazovka. Na internetu jsem našel, že je to chyba RAM. Udělal jsem proto test RAM a hned na začátku na mě vyskočilo 55 chyb (https://postimg.org/image/3swibb6ed/). Mám ještě radši udělat test GPU (našel jsem i tuto variantu chyby) přes Video Memory stress Test? Jsou tyto RAM kompatibilní (https://www.czc.cz/kingston-system-specific-... )Děkuji, karel94

Odpovědi na otázku

Koukni, jestli náhodou nejsou nafouknuté/vyteklé kondenzátory, zdrojem chyb nemusí být vadné paměti, ale jejich napájení. Před vizuální kontrolou desky a zdroje je nech alespoň 15 minut odpojený ze zásuvky. Pokud budou vytečené, je to na ekodvůr, protože je to ekonomicky nerentabilní opravovat.Tebou odkázané paměti nejsou komatibilní. Koukni po bazarech/Aukru. Deska neumí adresovat více než 3,25 GB RAM, takže klidně kup 4x 1 GB. Kapacitu to sice ořízne, ale neřešil bych to. Více jak 100 Kč za 1 GB bych nedával.

Ok, na kondenzátory se podívám.