Bedna do 12 tisíc ?

Ahoj, vzhledem k tomu, že mám visheru 8350 a ddr3 ram jsem se rozhodl udělat po letech nejaký update. Jenže jsem se nejaký ten rok nezajímal, takže se radeji zeptám. _Jde o to, že si chci vylepšit bednu a max si občas zahraju gta 5.. Spíš hry vytvářím a už mi občas chybí výpočetní výkon. Grafika Nvidia 970 4gb je snad ještě ok. Takže Co by jste mi doporučili max do 12 tisíc ? Jde mi o základní desku, paměti ram ddr4, procesor, ale nevím, zdali amd, nebo intel. V současné době mám amd vishera 8350, 16gb ddr3 savage kingstone a zakladní desku MSI 990fxa.Děkuji za rakce.

Odpovědi na otázku

Ahoj, v úctě k tobě, když projdeš pár diskuzí k sestavám, najdeš +/- co by se dalo..A věř mi, že 20 diskutujících ti dá 20 rad...12 tis? Hodně při zemi, dej tak 20 a bude to k nečemu, 12? Na case, desku, procesor, paměti, grafiku (nebo bys musel brát integrovanou v čipu), zdroj, SSD, nebo HDD...

co to meles za 15 tis koupis ram + deska + procakintelhttps://www.czc.cz/246230,246376,232527,2592...

nebo i min , ty ramky jsem tam schvalne dal 32gb

AMD

Výborně. Super lidi mi tu radí =) Děkuji moc. A co za základovku ? Grafiku mám tu msi nvidia gtx 970 4gb.

Máte prakticky jen dvě možnosti. Buď i5 9600K s tím, že ta bude po přetaktování o něco rychlejší ve hrách, než AMD. Ale musíte jí přetaktovat.Nebo AMD R5 3600(X), které bude výkonnější nebo stejně výkonné jako ta i5 bez přetaktování, ale výkon v pracovním nasazení (rendering atd...) bude výrazně vyšší než na té i5. AMD je totiž 6/12jádro. Intel jen 6jádro.Oboje má svoje výhody, záleží tedy co přesně hledáte. Pokud čistě jen hraní, nebo do toho vstupuje i něco jiného "Spíš hry vytvářím" - záleží co a jak děláte.

Jaký máš zdroj a SSD?Jinak bych to viděl na nižší střední třídu postavenou na AMD. Podle preferencí buď 16 GB nebo 32 GB RAM.https://www.czc.cz/264414,253607,241825,2334...