» Poradna » Počítačové sítě

Bazos.cz-odpovědi ze zahraničí

Dobrý den, na serveru Bazoš.cz prodávám notebook. Přišli mi odpovědi z ciziny typu: Am Mary Jones From England, Is the item still for sell? how many unit did you have for sell? get back to me with the condition and your last price. i wait for your urgent respond.

maryjones31st@gmail.com - Email byl odeslan ze serveru Bazos.cz.

Někdy mi přijdou odpovědi z Ukrajiny. S jednou paní jsem začal jednat. Ona mi dala adresu, já jí číslo účtu, kam říkala. že mi pošle peníze. Přišel mi E-Mail od: Royal Bank Of Scotland Payment Confirmation. Psal jsem jí a ona tvrdila, že ona peníze zaplatila a já teď musím odeslat notebook na její adresu a naskenovaný podací lístek zaslat této bance. Po přijetí tohoto podacího lístku banka ma údajně převést peníze na můj účet. Myslíte, že se jedná o podvod, nebo jak se mám zachovat?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Musime ti odpovidat?

Hledá na koho to svalit, kdyby kšeft nevyšel.

No, tak to je snad jasné...

Nic neposielaj, kym nemas peniaze na ucte, je velmi pravdepodobne, ze sa jedna o podvod.

Dobrý, před pár týdny jsem dostala email od Mary Jones v úplně stejné formě jako vy. Odeslala jsem jí šaty, které jsem prodávala, stím že jsem za šaty měla dostat 125 euro. Mary Jones mi napsala, že mají limit, že nesmí do ciziny zaslat méně než 250 euro. Já jako hlupák ji zaslala k šatům ještě 125 euro a do ted mi neposlala ani korunu. Takže ano 100% se jedná o podvod. Doufám, že jsem vám pomohla a nedopadnete jako já :(

Ivana:+1000/125 euro to sice neni ale pochvala za upřimnou zpověd/.Děkujeme.

chachá, lidská hloupost je opravdu neomezená

Přesně tak a vy dva,ste toho zářným příkladem.

To víte za blbost se platí. Aspoň jste udělala někomu radost, dala jste jí šaty a peníze aby si k nim mohla koupit nějaký pěkní boty nebo kabelku či jiní doplňky .

Ještě chviku takhle blbni a brzy zjistíš,že kdybys dal notebok nějakýmu bezdomovci zadarmo neměl bys s tím tolik problémů.
Podvod.

Když něco prodávat, tak jedině přes PayPal, nebo prachy předem na účet. Natož do zahraničí.
Ani na dobírky už nehraju, poslat balík neni zadarmo, a když to pak každej pátej nevyzvedne, akorát to naštve.

Velmi konstruktivny prispevok.
To si zvladol sam? Alebo ti pomahali spoluziaci v pomocnej skole?

dobrý den zásadně nic neposílejte zrovna teď řeším trestní stíhání na ukrajinu byl jsem podveden přišel jsem o 5500 kč ta banka je vymyšlená mluvil jsem opravdovou bankou která má tady v Čechách pobočku teď nemám ani zboží a ani peníze mužu vás poprosit se s vámi nějak spojit kuli policii čr která to řeší je to nutné děkuji moc Hynouš

I na mě to zkoušel jeden ukrainský tíííípek a vyvíjel docela psychický nátlak ve stylu: "Dostal jste potvrzení o platběANO NEBO NE?MLUV SE MNOU",byl dotíravý,což už se mi nezdálo a naléhal na okamžité odeslání smartphonu.Jasně jsem mu napsal že takové potvrzení vytvoří i můj 8-letý syn a podstatné pro mě budou až peníze na účtu.Nakonec jsem mu poslal odkaz o na článek o ukrainských podvodnících a poslal ho do pr.....,až pak přestal otravovat.