Bazarová náhrada za GK Gigabyte GTX 560 1GB

Zdravím,má GK je mrtvá, nové PC zatím kupovat nechci. Rád bych si odněkud z druhé ruky pořídil náhradu. Po jaké se mám dívat, ať neprohloupím? Procesor mám od od AMD 955 BE a zdroj 500W od Corsairu.Díky za každou radu. P.

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že to má výkon jako dnešní low-end:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-560-vs... Tak je to prakticky úplně fuk.

No mi je to úplně jasné. Proto taky chci něco jenom jako nouzovku. Nová se mi kupovat nechce, vzhledem k tomu, že zbytek komponent je taky původních.Klidně bych koupil bazarovou tu stejnou nebo o fous lepší, Skyrim mi na ni fungoval dobře.

A co od nové grafiky čekáte? Na hry to díky procesoru stejně moc není, i když si koupíte silnou grafiku. A pokud jde jen o to mít obraz, tak bych se na bazar vůbec nekoukal a koupil novou GT 1030 s GDDR5 paměťma. https://www.czc.cz/graficke-karty/produktyVýkon je prakticky to samé jako vaše GTX 560 a cena okolo 2000Kč. Přitom podporuje nejnovější standardy a má naprosto minimální spotřebu.Pokud chcete ale něco silnějšího, tak ten bazar, ale tam si to budete muset projít sám. Je to divoký západ, kde prostě musíte najít dobrou nabídku. Můžete zkusit nějakou GTX 960, či GTX 970, lze najít i nějaké 3GB GTX 1060, nebo RX 570 od AMD. U všech těchto najdete nabídky i okolo 3000Kč. Jak ale na tom ty karty jsou, těžko říci.Samozřejmě i výkon té nejslabší z jmenovaných (GTX 960) je výrazně vyšší než té vaší GTX 560:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-560-vs...

Popravdě řečeno, vzhledem k tomu, že poslední hra, kterou jsem hrál, byla Skyrim, tak náročný nejsem vůbec. Nemám v plánu hrát nic náročného, max ten Skyrim, Prison architect, Dotu apod. - a to hravě zvládla i ta 560.Myslel jsem třeba na nějakou 680, prostě trochu silnější, ale zase o moc a za slušný peníz.Pro mě je každá silná GK úplně zbytečná, PC mám zapnuté 5 hodin za týden.

Za 2000 Kč se dají pořídit i bazarové GTX 1050, ale hledal bych pouze modely se zárukou.

Na fb jsou skupin, kde se rozprodávají těžební farmy. Nedávno tam byla zmínka o GTX 1060 6GB za 2500,-. Ne že bych z toho dělal hned běžnou cenu, ale určitě bych se tam podíval a jistě tam něco zajímavého najde. Z těch inzerátu přímo stříká zoufalost, s jakou se toho snaží zbavit.

Díky moc za tipy, ale já takové silné GK fakt nepotřebuji. Ani nevím, jestli by mi to zdroj utáhl.Hledám něco okolo 1.000,-. Nebo už fakt takové starší karty nejsou?

Tak si otevřete bazar a hledejte. Nebo čekáte, že to tu bude někdo dělat za vás, navíc z tak vágního popisu?

Nečekám, že to bude někdo dělat za mě. Jenom jsem doufal, že když potřebuji radu ohledně hledání GK stejně nebo malinko výkonnější než je 560, tak že mi někdo fundovanější napíše třeba 3 typy takových karet, ať vím, jaké hledat.Zatím mi takovou tady poradili jednu jedinou, 1030, která stojí dva tisíce. Jinak se to tady hemží těžebními GK a GK, které jsou násobně výkonnější než 560, které nevyužiju a ani je nechci.

Výkon karet se většinou posouvá v nové generaci o stupínek níž. Výkon GTX 560 najdeš už cca u GTX 650 Ti. Pokud seženeš nějakou GTX 660 nebo GTX 760 a výš, tak máš lepší kartu. Do litru to jistě seženeš. Z novějších třeba GTX 950 (a nahoru). Možností je tedy opravdu hromada a to jsem vypsal jen Nvidie. Ke každé je vždy ještě alternativa od AMD (řady HD 7000 a novější Rx XXX). Cokoliv najdeš, si můžeš snadno porovnat se stávající kartou třeba zde:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-560-vs... https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-560-vs... Přednost bych dával novějším kartám, ideálně v záruce. Ale tu jde očekávat už jen u generace 1000 (např GTX 1050), možná se najde nějaká GTX 950 s posledními pár měsíci (spíš ne).

Podivej se po r9 270/270x sezenes kolem 1000kc