Bazar pc bez OS

Dobrý denKvůli mému omezenému rozpočtu jsem se rozhodl pro koupi pc z bazaru.Našel jsem si slušný pc s gtx 760 a i5 2500k. Bohužel pc nemá OS, který bych si dokoupil, ale starost mi dělá to jak bych zjistil že vše funguje v pořádku. Stačí když se pc spustí nebo jak bych si to ověřil?Děkuji za odpovědi.Matyáš Haruda

Odpovědi na otázku

http://go.microsoft.com/fwlink/Stahni si W10 a otestuj, co potřebuješ. Při instalaci jen nezadáš klíč. Neaktivují se, ale na otestování to stačí bohatě (budou jen prudit s aktivací).

Nevím jestli bych měl čas zůstávat u prodejce tak dlouho.

Tak to je pak těžké. Každý test vyžaduje čas. Ale možná by znalci linuxu mohli poradit nějaký live boot z DVD a testy na něm.Prodejce nedává žádnou záruku?

A neplatí zde ze zákona 14ti denní lhůta? To na otestování nestačí?

Nejsem si jistý jestli to platí u pc z inzerátů.

u inzerátů to neplatí určitě pokud nekupuješ oficiálně od firmy.

To se týká právnických osob - firem, vůbec se to netýká bazarového prodeje od fyzické osoby. Ty snad bys dal záruku na svou vlastní starou věc, kterou prodáš na inzerát?

Predavajúci tam mal linux?

Max. 8-litrov. V zmysle Obč.zákonníka máš 6-mes. záruku aj na skryté vady pokiaľ spraví predajca zmluvu verifikovanú v.r. podpisom pred kompetentnou osobou (notár, obec)

A on je snad problém se s ním domluvit, aby tam ty W10 (nebo jiný Windows) nalil + testy, co tě zajímají a pak ti to jen ukázal, že to funguje?

každý OS kupovat nemusíš - je tu třeba Kubuntu:http://www.kubuntu.cz/predstavenito máš zdarma. Základ odzkoušíš i bez instalace, pokud bys ale chtěl pořádně využít tu nVidii, tak je potřeba doinstalovat ovladače.

Ta i5-2500k je super volba! Sám si ještě dnes říkám jak skvěle jsem v té době nakoupil procesor, který má neskutečný OC potenciál, provozní vlastnosti i výkon, je to můj miláček. Jako jeden z mála procesorů si i po letech drží velmi slušnou prodejní cenu a bez problémů konkuruje i dnešním i5.Miluju i5-2500k!

Me je spis smutno z toho, ze tu neni nic, kvuli cemu by se po 5ti letech upgrade opravdu vyplatil.

Tak ano, to je druhá stránka věci. Na jednu stranu jsem rád, že nemusím nic upgradovat, ale na druhou stranu nějaký posun ve hrách například a využivání jader, hyperthreadingu by nebylo vůbec na škodu...Už v dobách SandyBridge se povídalo o tom, jak za 3-4 roky (dnes) budou hry optimalizované na 4+ jader, kde se vyplatí i7 procesory s hyperthreadingem a co já vím co ještě a kde jsme dnes? Tam, kde jsme byli v roce 2011. Dx12 slibuje lepší využívání CPU, multicore optimalizaci a lepší hyperthreading podporu, na papíře všechno vypadá jak balada z pohádky, všechno bude o 200% lepší a výkonější, ale ve výsledku,v praxi se v dohledné době stejně nic nezmění. Stejně tak jako pohádka Mantle, reálný přínos je nula nula nic, podpora je nikde, vývojáři už od dob Battlefieldu 4 hlásali jak se to strašně rozšíří, že to zabije directx a co já vím co ještě, zase další mrtvá API. Intel si na nás mastí kapsy, protože AMD je neschopné přijít s konkurence schopnými CPU už nejméně 5 let, jediný segment, kde může konkurovat je low end a mid, prostě do levných PC, opět se hlásalo před rokem jak ZEN bude revoluce, že to bude zase jako v dobách AMD athlon, kdy AMD přišlo na novou pokročilou architekturu a co já vím a podle prvních náznaků ZEN výjde ještě později a podle prvotních informací to vypadá, že bude rád když srovná krok s intelem, který už chystá další řadu, kterou posune určitě zase o kulervoucích 5% na výkonu oproti generaci předchozí.Jdu se vyblejt.

Buď rád, že nie si nútený meniť celé PC po 3 rokoch

Ten čo ti to predáva vyzerá seriozne , má tam dve kladné hodnotenia na veci čo predal tento rok . Netreba byť zase paranoický , bazoš nie je až tak anonýmny obchod. Ak by ťa oklamal tak sa to s ním povlečie stále. Aj tak si dohodni , že ak nie je v 100% vstave pošleš ho späť. Uvidíš ako zareaguje . To je normálne.

Inzerát je už smazán, takže prodávají je zřejmě přesvědčen o realizaci prodeje ... je to normální, smaže se to proto, aby už nikdo další netelefonoval, nebo jinak prodávající nekontaktoval ...

Všem děkuji za odpovědi :)