Battlefield, koupit monitor 1080p 240Hz, nebo 1440p 165Hz ?

Ahoj, chtěl bych znát váš názor, nebo radu.Chci nový monitor na hry jako Battlefield.Mám starý monitor 1080p 60Hz, rozmazaný obraz při rychlém pohybu ve hře, je to pomalý monitor, ve hře mám 135-170 FPS.Teorie, pokud koupím monitor 1080p 240Hz, budu hrát cca kolem 150FPS, obraz bude hodně ostrý, protože je to rychlý monitor i když nedosáhnu na 240Hz ve hře.Když koupím monitor 1440p 165Hz, třeba je 165Hz málo, možná ani vyšší rozlišení 1440p nepotřebuju.Výkon GPU teď neni důležitý, první koupim monitor a časem jinou GPU. Hraju jako útočník, jdu do první vlny na jatka, nejsem sniper co celou hru leží a má statický obraz.Potřeboval bych poradit od hráče, který multiplayer hraje.Rozpočet cca 7500,-Kč, mám koupit monitor 1080p 240Hz, nebo 1440p 165Hz ?Mám nutkání monitor 240Hz koupit, ale co když je to chyba.

Odpovědi na otázku

Ja by som bral 1440p. Tak aj mám aj keď len 144hz

A hrám Battlefield

Takhle bez přesnějších údajů těžko říct. Rozlišení není všechno a důležité jsou také informace jakou bude mít obrazovka úhlopříčku a typ. Bude mít monitor G-Sync nebo freesync? Budou tyto technologie kompatibilní s grafickou kartou? Ono se to nezdá ale adaptibilní obnovovací frekvence dost pozitivním způsobem zlepšuje plynulost obrazu.Ale takhle bez jakýchkoliv údajů bych osobně řekl raději 1440p 165Hz, ale to je můj osobní názor, protože mám 32" 1440p 144Hz monitor a na úhlopříčku více jak 24" bych bral více jak 1080p. Záleží také na pozorovací vzdálenosti.

Ten 1440p, 144Hz snad stačí ne? :)Za chvíli budeš řešit CPU a grafiku protože nebude ten 240Hz dostatečně nakrmen :)

Rozmazaný obraz - máš správne grafické nastavenia a vypnuté povolenie rozmazania obrazu pri pohybe?Aký monitor bude záležať aj od toho ako výkonný máš PC. Pri 1080p je vcelku jednoduché dosiahnuť cca 150 FPS aj na staršom PC, ale to už nebude pri 1440p prípadne vyššom. Ja osobne mám rád peknú grafiku aj pri FPS hrách, čiže minimálne 1440p a 165Hz, nakoľko môj pc zvládne dosiahnuť bez problémov 165 FPS a mám zamknuté FPS priamo v hre, čiže zostanú stabilné počas celého hrania. Takže je na tebe čo od toho očakávaš. Ja by som išiel do minimálne 1440p a minimálne 144Hz.

Nad 100Hz uz je to vicemene jedno.Zamerte se spis na to, aby to melo poradny obraz.A hlavne se zbytecne neomezujte jen na FHD a 1440p. Jsou i jina rozliseni.Naopak fungovani adaptibilni obnovovaci frekvence s Vasi GK je NAPROSTO zasadni! Tedy zvolit spravne "Free"Sync / Gsync tak, aby s GK fungoval.

Za mě rozhodně 1440 165Hz, v reálu okem nepoznáš rozdíl mezi 165 a 240Hz (můj monitor umí obě frekvence a stejně jedu na těch 165Hz. BOHATĚ to stačí. Vyšší rozlišení (2k) poznaš výrazně více než tu frekvenci....

Battlefieldu (2,3,Revolution,5)jsem se něco nahrál. Ale neni "24 nebo "27 málo ? Totiž, od doby co jsem přešel na g-syncovou, 120Hz "35 (1440) bych už nic menšího nechtěl... a nějak nechápu jak sem bez toho moh existovat. Úúúplně jiná dimenze hraní.Ovšem byl jsem rekreační hráč, žádný profík.... Ale ten širokoúhlý obraz je návykový....

Ono záleží co se hraje. Tazatel psal, že hlavně v bf běhá v útoku mezi prvními. Tam je max 27palců. To by si na velkém moňasu ukroutil hlavu..:). Jinak u jiných her, kde není prioritou výkon, ale požitek z grafiky...tam se hodí pořádný obrovský, ultraširoký, prohnutý moňas. Co, ale bude stát taky pořádný prachy...

Hraju to na 32"... ne, nic si neukroutíš :D

Docela hodně jsem hrával BF2 a BF4 na 1080p 144Hz, teď mám 1440p 60hz. Určitě bych šel do 1440p 165Hz, ta frekvence úplně dostačuje a vyšší rozlišení je důležitější nebo aspoň mě se to hraje daleko lépe.Navíc - nemá to i něco společného s tickrate serveru? To hraješ jen na 120Hz serverech?

Hraji BF3 mám 27" Full HD 1920 × 1080, IPS, 16:9, 0,5 ms, 240Hz, FreeSync.Uvádí se, že na prof. hrají střílečky na max. 24" prý to je pak už moc do stran.Mně 27" přijde akorát.

Kdy se to uvádělo? Před pěti lety?

Je to uplně jedno protože ty argumenty byly a jsou debilní doteď:1) Vysoké obnovovací frekvence - tohle platilo opravdu někdy na začátku a už dlouho ne2) Nutnost více hýbat hlavou na větších úhlopříčkách - tohle je otázka pozorovací vzdálenosti. Prostě se na 34"+ nečumí z 30cm3) 24" je standard na turnajích - tohle ale není argument že to je lepší4) Na 24" monitorech máte zorné pole ve středu vize oka přes větší část obrazovky kde je soustředěna větší pozornost - tohle může být individuální a také to souvisí s pozorovací vzdáleností. Jednoduše se na velké úhlopříčky nelepit a problém je vyřešen.

1440p 165Hz bude ideální kombinace ,problém asi bude tam,pokud to ta grafika stabilně nenakrmi téma FPS,tak bude asi jedno,jestli moje grafika da 60FPS na 60Hz monitoru ,nebo 60FPS na 165Hz monitoru.Takže je taky za mě důležité,jaká grafika k tomu bude.Podle toho se da snadno dohledat,jestli ten monitor bude reálné využity.

Kup tu 240, sám jsem přešel z 144 na 280 a rozdíl je poznat. Gsync a podobný píčoviny si vypni je to k hovnu žádný Pro hráč to nepoužívá a je to vysvětlený i na Blue busters proč. Schválně mám jen 1080p aby mi nedropovali fps a měl jsem minimálně 280 framů, který ten monitor potřebuje.