» Poradna » Programy

Battlefield 4 záseky (i v singleplayer)

Dobrý den,dnes jsem si zakoupil hru bf4 a po instalaci a spuštění jsem zjistil že se seká. Počítač mám podle požadavků vyhovujicí. V multiplayeru nezáleží jestli mám vše na low(i rozližení) nebo na ultra, seká se to stejně. Dokonce se seká i singleplayerPC:Procesor - Intel core i5-6400 cpu 2.70GhzRAM: 8GBGrafická karta: Nvidia GeForce GTX 750 TiWindows - MS 7 Home PremiumDěkuji za vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

Ovladače aktuální na vše? DX taky? Jiné hry se nesekaji podobně naročné nebo náročnější?

Ovladače jsem aktualizoval, dx taky -> vše aktuální. CoD ghosts se seká podobně, ale né tolik. CoD black ops 3 se neseká vůbec.

Podle rychlo-info co sem viděl na yotube, by to mělo mít tak 25 - 40 fps v fHD na high/ultra... jestli na to pak má vliv na nastavení detailů, těžko říct...Další věc, seká se to vyloženě tak, že to má málo fps, nebo to má prostě frame dropy (občas se to jakoby na zlomek vteřiny celý kousne ?) Jak je starej Windows... protože pokud už má něco nakrouceno, můj tip je bordel v OS...

Sekne se to způsobem že se zmrazí obraz a opakuje se zvuk.

vadné HDD??? projel bych to pro jistotu třeba pomocí HDtune ... zkusit test na chyby na disku a mrknout na výsledky S.M.A.R.T.

Takže to není problém výkonu, ale prostě se to totálně kousne/zamrzne sem tam, řešil bych disk a paměti... případně bordel v OS...

Řešil jak? V počítačích se moc nevyznám takže jedu jen podle internetu...

To je právě ono...25fps to je prostě nehratelné. Respektive hratelné, ale rušivé. Celkem náročná hra co jede na 750ti se není čemu divit, proto doporučuji jako minimum 660ti.

To by pak ale mělo fungovat lépe na LOW detaily než na ULTRA, jenže při změně se absolutně nic nestane, nemá to na to vůbec žádný vliv (nemluvě o singleplayeru...)

Proměř to frapsem a napiš výsledky. Udělej alespoň 4 měření FHD vysoké a min. nastavení a nejnižší rozlišení co jde... to je asi 800x600 a zase vysoké a nejnižší nastavení. Jen tak mimochodem, co máš za HDD?

hdd 1 tera, 300gb +- využitýchKaždopádně jsem zkoušel to s tím frapsem, Maximálni rozlišení, vše na ultra - fps 40-60, s dropama na 1-10fps (střední, nízký, naprosto stejný)Minimální rozlišení, vše na nízký - fps 50-60, s dropama na 1-10fps(střední, výsoký, naprosto stejný)

A to máš i v singlu? A neběží ti na pozadí nějaký proces? Stejně té 750ti nevěřím, nemáš kámoše co by ti zapůjčil něco herního...tak 970 a hned by se mohla vyloučit grafika.

kamarád má "jen" 750 a šlape mu to vpohodě. Hlavně by mi nefungovali i ostatní hry jako třeba Dayz, který mám ustalený na 45fps někdy i 80fps(na high, samozřejmě vypnutý věci jako mraky apod.)

Zajímavé, tak u Dayz to nepozoruješ? Tak to zase těžko bude nějaká aplikace na pozadí. Tak to spíš vypadá na špatnou instalaci Bf4. Odinstalovat a znovu nainstalovat.

Tohle není grafikou, se mrkni jak to běhá na 750ti, tohle je čistě frame drop, zápis na disk, nebo nějaká aplikace, čistě sw problém... ani 980ti tohle nevyřeší...

To vypada, ze se nestihaji dohravat data - jak bylo uz razeno, otestuj disk, na kterem to je. Pokud je to plotna, proved defragmentaci (doufam, ze neni nacpany k prasknuti, kolik je na nem mista?).Pokud pocitac byl staveny, jak se postupovalo pri instalaci windows? Mohl by byt problem s ovladaci desky. Dale antivir (zvlast kdyz tam budou 2 nebo i vice; nebo je tam nejaka breberka).Jeste bych zkusil v moznostech napajeni nastavit vysoky vykon (to by melo vypnout podtaktovavani procesoru a vypinani disku).

prepni z cpu grafiky na graficku kartu a vypni origin v hre.

Tohle už jsem na internetu taky četl, ale moc jsem to nepochopil. Kde přesně mám přepnout integrovanou za tu 750ti?(stačí když to mám zapojený dobře v bedně ne?) Zároveň mi origin píše že musím nejdříve ukončit hru(battlefield) před ukončením programu.

oprava: 750ti za integrovanou...