» Poradna » Notebooky

Baterie

Dobrý den , včera 15.10.2016 jsem hrál na notebooku a najednou vypadly pojistky. Tak jsem je zase zapojil a sel jsem dále hrát hrál jsem asi 30 min. a najednou mi naskočilo že mám 5% baterky a notebook se hned vypnul a nešel nabíjet notebook mám asi 2-3 roky a nabíječka je nová.Předem děkuji za odpovědi ( Typ notebooku : Lenovo G580 )

Odpovědi na otázku

Děkuješ za odpovědi na co, nevidím žádnou otázku... Nicméně po 2-3 letech můze být baterie klidně v háji a podle chování zjevně i je.

Podle chování není v háji baterie ale nabíječka.

i to je možné, ale mnohé notebooky nezvládnou jet na plný výkon + zároveň nabíjet baterku.

To poznals podle čeho? :) To je jasně blbá baterka. Kdyby byla blbá nabíječka, tak by se to projevilo už dřív za provozu. Navíc píše, že je nová.

Pojistka není jistič, nabíječka múže kleknout jestě před ní.

O čem to mluvíš?

To jsem poznal podle toho, že vypadly pojistky a po nahození to nenabíjí. Předpokládaný průběh celé akce: Nabíječka selhala a způsobila zkrat při kterém se přepálil nějaký drátek uvnitř. Zkrat zároveň vyhodil pojistky. Pojistky jsou nahozené, nabíječka nefunguje, uživatel pokračuje v práci na baterii. Počítač se pomalu vybije až se uplně vypne. Počítač nelze spustit ani nabít protože nabíječka je mrtvá.Pokud by to byla baterka, tak by to musela být velmi divná náhoda. Jinak bych čekal že nebude nabíjet ani před výpadkem pojistek. Taktéž je nesmysl, aby nešel notebook vůbec spustit. Věřím že při plném zatížení bude žrát víc než kolik nabíječka dodá, ale to neplatí pro start počítače.

Něco odešlo do věčných lovišť, nejspíš nabíječka. A to celkem brutálně, když na to zareagovali pojistky. Ovšem baterie bude asi ještě použitelná, vždyť to utáhlo hraní na notebooku dalších 30 minut. To by chcíplá baterka nedokázala.

Z debaty moudrý nejsem. Co nejde pisateli, notebook na sit, nebo nedobíjí baterie ? Za dva roky může být prostě v háji, dobijela se dobíjela než na to dojela. U mě bylo před pár lety naposledy 4% a najednou nic. Od té doby se sluní za oknem, odvedla 3 - 4 roky témeř každodenní aktivity. Při vypětí klesla na cca 90 % a byl cyklus dobíjení. Později nestíhala dobijet a .....

Tipnul bych nabíječku. tazatel nepíše co s tou nabíječkou dělal dál. V první řadě bych se kouknul na síťovou šňůru (vyhozené pojistky, ale po nahození pojistka už nevypadla - zkrat ve šňůře, místo zkratu vyhořelo a zkrat zmizel?), Pak na to, jestli na konektoru co jde z nabíječky do NB je nějaký napnelismus. A pak zkusit sehnat nebo si půjčit jinou nabíječku, jestli NB obživne. Ale to by měl dělat někdo kdo o elektrice něco ví, zvlášť tu kontrolu síťové šňůry.BTW: Mně odešel do křemíkového nebe adaptér k autokameře. Ale než jsem přišel na to, že i když na něm svítí dioda, napnelismus nedává, tak to byla dost makačka na bednu jak to změřit, musel jsem koupit protikus USB mini, připájet na něj kousky drátů a na těch pak měřit. A pak koupit nový adaptér (to jednodušší) a kabel USB (k tomu adaptéru, u toho původního šel přímo kabel bez konektoru) - USB mini (do kamery) vhodnou délku jsem si musel dojet koupit sem:http://www.krup.cz/

Všem děkuji za odpovědi a bylo to nabíječkou.Všem ještě jednu díky :)

Nabíječka je pulsní zdroj. Takže pokud v ní došlo ke zkratu, něco uvnitř shořelo a tím se zkrat odstranil, takže nahození jističů proběhlo úspěšně, ale adaptér nenabíjí. Jednoznačně je vadný, to, jak moc je nový, nemá na celou věc vliv.