» Poradna » Notebooky

Baterie

Zdravím, nevíte někdo, jakej stav baterie je vhodnej k reklamaci, aby mi ji uznali? Na začátku mi vydržela v normálním provozu (net + word atd..) 3 hodiny a po 5ti měsících mi za stejnýho provozu vydrží tak hodinu a půl. Ntb používám tak 8 hodin denně. Díky

Odpovědi na otázku

Baterku ti těžko uznají. Ale zkusit to můžeš. Je tu problém, jak se o to staráš, tedy jestli si ji někdy nechal uplně vyšťavit nebo nejdeš pod 40%, atd...

Často ji nabiju a pak používám bez nabíječky, od toho ten ntb je. Jinak..kdybych ho nechal napojenej jako PC, tak se ta baterie nebude ničit přebíjením?

no a takhle tu baterii odděláš nejrychleji. na beatrii se jede jen v případech kdy nelze použít kabel.

tohle není na reklamaci, je to normální stav, navíc záruka na baterku je jen 6 měsíců, a než ti jí servis vrátí, pokud se rozhodneš pro reklamaci (kterou stejně zamítnou), tak si musíš koupit další

Záruka na cokoliv nemůže být ze zákona 6 měsíců. Ale je to vždy 24 měsíců.

Jo, třeba 2 roky na jogurt ... citace z SOS: "Záruka se samozřejmě vztahuje i na baterii notebooku, kdy životnost baterie může být i nižší než zákonná záruční doba. V tom případě se může stát, že baterie dosáhne své životnosti, a přesto ji nelze reklamovat jako vadnou", takže když při koupi uvede prodejce životnost 6 měsíců, což uvede skoro každej, tak i když je záruka 24 měsíců, nelze baterii reklamovat za ztrátu životnosti, protože ta už byla stanovena a kupující koupí souhlasil

A máš nějaký reálný důvod nemít při používání připojený zdroj?

Jo, beru si ho do školy, což teď už musím i s nabíječkou, protože mi nevydrží ani jednu přednášku. Ta životnost je teda dost bídná..už chápu, proč má záruku jen 6 měsíců..zas jen vysávaj prachy z lidí, místo aby udělali něco, co vydrží.

Děláš si srandu? Baterii s neomezenou životností ještě nikdo nevymyslel. Případně by ses nedoplatil. Není to tahání peněz, je to prostě realita. Obecně notrbook bys měl používat se zdrojem vždy, když je to možné a na baterku jet jen tehdy, pokud jsi někde mimo. Potom baterka běžně vydrží několik let.

Tak jasně, že se opotřebuje, spíš jsem byl překvapenej, že tak rychle.. a chtěl jsem vědět, jestli to je uznatelný na reklamaci, toť vše.

Pokud ho máš jen 5 měsíců, tak by to ještě uznat mohli. Nicméně nemůžeš očekávat, že při každodenním využití celé kapacity baterie vydrží v dobré kondici víc, než pár měsíců.

To zase neříkej, že vydrží hned i když to bude mít píchlé na zdroji. Mému bratrovi klekla 2 měsíce po záruce a to skoro vůbec neodpojoval.Jinak pro info, baterky se pohybují od 1 000 Kč - 25 000 Kč. Ty nejkvalitnější dokonce i 5 000 po 40 000 Kč (vyrábí Japonsko, Mexiko, Brazílie a Čína.

Tak to klidně říkat budu, mám to několikrát vyzkoušené Je potřeba si uvědomit, čím baterie vlastně ztrácí životnost. A je to překvapivě tím, že se vybíjí a následně nabíjí, tedy cyklováním. Naopak pokud trvale leží v notebooku ve stavu blízkém plnému nabití, tak stárne jen velmi pomalu. Samozřejmě to nevylučuje výrobní chybu, která způsobí, že stárne rychle i bez používání, ale normálně by takto měla vydržet v solidní kondici 3-4 roky bez problému. Ty ceny baterek myslíš vážně? To snad ne...

LiIon baterie mají životnost tak nějak 500 cyklů. Tzn. 500x úplně vybít - nabít nebo 1000x vybít do půlky a nabít. Pak je konec. A během té životnosti kapacita klesá ... podle kvality - ceny - výrobce i dost podstatně.