» Poradna » Notebooky

Baterie

zdravim, chtel bych si poridit do starsiho netbooku baterii. Ted je v nem 3 clankova, bude vadit kdybych do ni koupil 6 clankovou? Stroj je to Acer Aspire one D255. diky

Odpovědi na otázku

Problém by být samozřejmě neměl, pokud je pro tento notebook. Jenom bude více vyčnívat hlavně ze spodní části (notebook bude mít nejspíše vyšší náklon) .

"(notebook bude mít nejspíše vyšší náklon)" - což zlepší větrání :)

Pokud ti nevadí, že to bude těžší a baterie bude koukat ven, dělají se do toho i devíti článkové s kapacitou 7800mAh.

Ono je otázka, jak se powermanagement popere se zvýšeným proudem při nabíjení. Pokud bude mít baterie podstatně vyšší, než normovanou kapacitu, může se klidně stát, že zničíš část základní desky přehřátím z vyššího výkonu, nebo že to elektronika sice ustojí, ale baterie se bude nabíjet na plnou kapacitu tak dlouho, že se ti při běžném provozu naplno nenabije nikdy. Každopádně je důležité provozní napětí, (musí být stejné, jako u originálu) a shoda připojovacích konektorů.

To je ale nesmysl!

Zkus si, pokud toho budeš schopen, něco nastudovat o tom, jak notebooky s bateriemi zacházejí, zejména pokud jde o nabíjecí proud a ztrátový výkon dobíjecího měniče, jakož i proudové omezení.

O akumulátorech vím více než vy kdy budete. Znovu, je to naprostý blábol.

http://www.avacom.cz/baterie-do-notebooku/acer a "D225" dohledá webový prohlížeč.A Avacomem jsem byl zatím zcela spokojen.