Baterie z Číny

Jednoduchá otázka pro znalé:
Mám se toho bát? Především u baterek exploze, u nabíječky vyhoření a nakonec výdrže baterií
Děkuji.

cgi.ebay.com ...

Odpovědi na otázku

vyhozené peníze, viz. reakce na stránce níže
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25496...

Pri nejake akci jsem koupil AA 2x 2500mAh, meli 300mAh.

BTY sam pouzivam ve fotaku. Jsou vyborne. V podstate maji vydrz jako enelopy, za zlomek ceny. Jine jsem nezkousel.

hmm tak nevim.
Nekde jsem cetl, ze tyhle neznackove baterky mohou v pristroji explodovat, a ze tyto nabijecky ve zdech casto vyhori, je to pravda?

vcera byl o tomhle dokument na ct-ano je to mozne ale nemusi bit.

Kapacity bývají menší než deklarované, ale i tak ti stále vyjde lepší poměr cena/výkon.

Musíme si zvyknout,že velký podíl zboží,hlavně výrobků ekologicky nebezpečných ,jako jsou zrovna baterie bude vyrobeno v Číně ,popřípadě Indii atd. Pokud jsou baterie značkové,GP ,Panasonic ap,není problém,ale pokud jde o výrobky bez licence,např.baterie dodávané k různým baterkám ap.tak ty většinou nemají žádnou kapacitu a velmi brzy vytečou.Mám baterie RECYKO GP made in China v provozu asi 15 ks již rok a fungují bezvadně,stejně jako Li-Ion baterie do kamery Panasonic ,také China.Ale měl jsem alkalický článek DURACELL bez uvedení výrobce,který u myši fungoval 7 dnů,zatím co článek koupený u Lídla vydrží půl roku.Jednalo se pravděpodobně jen o plagiat s označením DURACELL.

Znalý nejsem, ale sem tam nějakou koupím třeba na dealextreme, tak pár postřehů z praxe:

- náhradní do kompaktu mám dvě, okolo 900 mAh - vydrží o něco méně než origo, ale po roce a půl stále spokojenost
- náhradní do mobilů také v pohodě, jen do jedné starší motoroly byla o něco větší, ale vlezla se a také spokojenost, za ty prachy..
- aku do notebooku nic moc, po roce mrtvá
- tužkové 2500 mAh držely deklarovanou kapacitu jen chvíli a celkově šly brzy do kytek
- tužkové 1000 mAh svou kapacitu +- drží stále i po roce.

Žádná nevybuchla, nabíječka neshořela, ale stát se to může

dekuji...

Potřebuji sehnat čínskou baterii do přístroje XK723048 3.7V 1050OMAH 20160820 .Děkuji za odpoveď

Co to je za přístroj? jednočlánek Lion10500mAh jsem ještě neviděl, leda tak spojit 5 článků paralelně.