Baterie v notebooku

Ahoj lidičky, mam takovej nepříjemnej problém. Asi před třemy dny, jsem mzačal pociťovat, silné klesání výdrži baterie v notebooku. Dneska už notebook hlásí že baterii ani v sobě nemá, a když ji nechávam v notebooku aby se nabila, tak indikace nabíjení vůbec neběží. V notebooku můžu mít 2 baterie, po vyjmutí disketovky. Zkoušel jsem proto disketovku vyndat, a zasunout tam místo ní tu baterii. Výsledek identický. Chyba bude tedy nejspíše v baterii. Mno a já bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, jak té baterii pomoci, aby ještě nějakou dobu vydržela, protože ten notebook je staršího data (COMPAQ Armada 1500c) a těžko se na něj bude nová baterie shánět. A na současné brouzdání na netu, čí vedení evidence bohatě stačí. Díky za nápady a odpovědi

Odpovědi na otázku

moznosti jsou 2:1. odesla elektronika v baterii2. odesel nejaky clanek/clankyNemusi shanet baterii, ale muzes si ji nechat repasovat - vymenit clanky uvitr za nove. Podminkou je ovsem fungujici elektronika

jak s baterií zacházíš? kdy a jak často jí nabíjíš?

Ten notebook mam maximálně dva tejdny. Baterie je to Li-On, takže ji nechávam vybít maximálně na 20%, pak už to dávám do nabíječky. Když s notebookem pracuju, a mam ho v síti, tak baterii vyndavám. Když hodlám někam vycestovat, tak ji dám ještě zhruba na půl hodinky do notebooku, aby se co nejvíce nabyla. Nabíjím ji často i když je třeba jenom v polovině. Alespoň si myslím, že pro Li-On baterie je to lepší.

Chyba. Li-ion baterii bys z NB vyndavat vůbec neměl. To, co děláš jí škodí. Tyhle baterie mají nejraději trvalé připojení ke zdroji, (jejich power manager už se postará o to, aby se nepřebíjely) a nejspíš tahle elektronika, která je schovaná uvnitř pouzdra, ti odešla. A pouštět NB bez baterie jenom na síť je nejlepší způsob, jak ho zničit.

omlouvám se za pravopis

mno já nevim, ale když jsem pročítal minulá fora, tak právě to co říkáte že je špatně, bylo psáno jako nejlepší způsob.

Používám notebook už šestý rok, před tímhle jsem měl pět let Acera (teď ho má ségra) a baterie je po 6 letech ,,trvalého dobíjení" v naprosto perfektním stavu. Ale pozor!!! Režim trvalého dobíjení je vhodný jen pro LI-ion baterii. NI akumulátor potřebuje jednou za 6 měsíců vybít do mrtě a znovu nabít. Jde totiž o to, že KAŽDÁ akubaterie se cyklickým nabíjením a vybíjením ničí, takže čím méně cyklů absolvuje, tím déle vydrží.