» Poradna » Notebooky

Baterie u ntb nabíjí jen v režimu spánek

dal jsem do notebooku novou baterku a od té doby se nabíjí jen když je ntb zavřený(při vypnutým jsem to nezkoušel).Pokud je aktivní,míra nabití se nemění a píše to na ikoně baterky např.: 70% baterie nabito(nabíjí se ze sítě) , anebo 35min do plného nabití.Ale procenta nepřibývají ani neubývají.Myslím,že bude problém v nastavení napájení.Prosím poraďte.Díky

Odpovědi na otázku

1) vyzkoušej i vypnutý2) škoda,že je tajný výrobce a model 3) koukni se po appce od výrobce která řídí napájení - dost notebooků má appku,která umožňuje nastavit za jakých okolností se bude nabíjet ... ověř,zda to nehapruje

Ještě dodám proč odešla původní baterie. Není důvod, že adaptér odchází (proměřit nebo vyzkoušet jiný) a nedává kolik má ?

HP probook 4540s.Win10.Původní baterie po dvou a půl roce ztratila kapacitu postupně až k nule.Prostě dosloužila.V tom spacím režimu nabíjí dobře a nová baterka pak i dost vydrží.Jen to prostě při práci nenabíjí.prosím,ještě prosím zkuste poradit.díky

Zkus baterii vyndat a vložit při v zapnutém stavu (viz fórum HP)Není nějaké nastavení dobíjení v BIOS a programu jako to má DELL ?V některých NB je také: program pro resetování ukazatele baterie/kalibraci baterie.Co vím tak u HP byla v programu HP Support Assistant je položka Power, Thermal and Mechanical.Zde by měla být možnost Battery Check, která zkontroluje a zobrazí stav baterie.Ta baterie je originál ? Má stejné parametry ? Např. 10,8V vs 14,4VTaké zkontrolovat zda baterie přesně sedí v NB na kontaktech.Máš poslední verzi BIOS ? Někdy je obsažena oprava verzí baterií viz HP forum: ,,Flash biosu to vyřešil, potvrzuju,,.Také zkus viz HP fórum:,, režimu optimálního výkonu baterie ( maximální životnost ) zapni si program Energy management a nastav tam maximální výdrž baterie. Baterie se začne okamžitě nabíjet,,a další viz HP fórum:,,Mě pomohl program Energy management tam je ,,baterie" ikona s baterkou a pod ní 3 malé ikony. Kliknul jsem na tu prostřední a dal jsem spustit ten test. Počkal jsem asi 10 minut a dal jsem storno. Baterie se opět nabíjí.,,Hodně štěstí, dej vědět.

Ahoj, chci porosit nemas nahodou ten soft energy manegment HP, hledam a nikde nic, diky

Jedna se o originalni baterii?

není to originál.Je koupená z číny,páč stála 400kč(teď vidím,že to asi byla chyba,když se tady tak všichni zmiňujete pořád o originálkáchm).A má 10,8V.Udělal jsem přes HP assistant test baterie a hlásil mi,že je v pořádku.Nemůže to být opravdu v nastavení?Upravit schéma "rovnováha"?Nastavil jsem nově při všech akcích(při zavření krytu,při stisknutí tlačítka napájení a při režimu spánku) režim hibernace,předtím byl spánek.Není to špatně?

než čínu, tak tos měl radši koupit od Avacomu - ti se netají tím, jaké články do toho dávají a co jsem kupoval akku pro jeden HP (články Panasonic), tak byla snad lepší než ta origo.BTW, nedělals třeba upgrade OS, nebo tak něco? V zátěži se často baterie nenabíjí, aby se to utáhlo.

upgrade jsem dělal před půl rokem,baterku v ntb mám asi 3 týdny.

tak jestli se W10 po nějaké fenomenální aktualizací neperou s nástroji napájení od HP... Vůbec bych se tomu nedivil...

zkus bud prohledat bios nebo ho aktualizuj

baterie se nabíjí jen když je notebook vypnutý = slabý adaptér a nebo se ti u HP adaptéru vylomil ten středový kolíček. Zkus určitě jiný adaptér a rada nad zlato nakonec - BATERKY DO NTB NEKUPUJ V ČÍNĚ ! dostaneš brak který odejde do pár měsíců.

Nahoře to bylo jasně uvedeno. A udělal bych to jako první viz,,Není důvod, že adaptér odchází (proměřit nebo vyzkoušet jiný) a nedává kolik má ?,,

Pokud adaptér vydává při práci nějaké zvuky, tak v něm na 99% dosluhují kondenzátory.

tak to zkusil i kamarád "ajťák" a problém bude asi opravdu v baterce,že jí chybí cosi pro komunikaci s ntb(viz. rada výš-nikdy nekupuj baterky v Číně).Všem vám děkuju za rady a tipy.

nesmysl a mýtus , za svůj život elektronika jsem se setkal jen se dvěmi případy že úplně (zcela ze 100%) odešli elektrolity! 1. to byl kondenzátor ve spínaném zdroji v úsporné žárovce kde byli neúnosné teploty !2. 15 let stará crt TV Sony§ no a pak samozřejmě při přepolování kondenzátoru , nebo přepětí!Jinak ve všech dalších případech oprav elektroniky se mi nikdy nikdy za 37 let nestalo aby elekrolit odešel tak , aby v důsledku toho přístroj zcela znefunkčněl.