» Poradna » Notebooky

Baterie se nenabíjí

Zdravím, před 3 lety jsem kupovala ntb HP 15-ac105nc. Teď se při zapnutí objevil text o špatném stavu baterie (nestihla jsem celý přečíst), od té doby notebook funguje jen připojený k nabíječe, u baterie se píše "nenabíjí se". Mám rovnou kupovat baterii nebo byste doporučili ještě nějaké tipy jak to rozchodit? Díky, Bětka

Odpovědi na otázku

Má to Celeron N3050 a 2 GB RAM? Ak áno, potom nový v každom prípade

Co byste na tom chtěla "rozcházet"? Baterie je prostě hotová a jediný způsob, co s tím udělat, je baterii vyměnit...

No, to si právě člověk, který se v tom tolik neorientuje, nemůže být jistý a tak se zeptá lidí, kteří se v tom snad orientují víc - to je, myslím, smysl této poradny..a taky bohuhžel (jak občas pozoruju u některých orientovanější zde) - dělat z lidí blbce. Děkuji :)

Kdo tady dělá blbce? Jasná a stručná odpověď, bez jakéhokoli osobního útoku.

Vidím to jinak, ale můžete i zůstat v klidu a vysvětlit do to mojí vztahovačností

Fakt zajímavé, že moralizovat sem prakticky vždy chodí lidi s anonymní přezdívkou, kterou tady nikdo nezná. Dle textu sem evidentně chodíš dlouho, ale podepsat se svojí standardní přezdívkou, aby bylo zřejmé, jak se tady chováš sám, na to jsi podělaný až za ušima. Takže zajisté víš, kam si takové anonymní moralizování můžeš strčit? ;)

Nemaš zač děkovat. Spíše by jsi se měl s takovýma poznámkama dekovat. Píšeš v závěru o blbcích, to sedí k tvému nicku : B jako blbec( k vuli "dekovani" jsem musel psat pomalej )

Napis vybavu toho NTB. to muze byt od celeronu slabeho az po i3 a lepsi. do nejakeho Celeronu s malo RAM a plotnovym HDD se podle me neoplati investovat. Budto nechat na nabijecce, nebo koupit novy NTB a lepsi

Intel Core i3-5005U,4GB

K baterce prikup i ssd disk a uvidis, jak se ti ntb zrychli

Skoro všetci tu radia - vymeň HDD za SSD, vymeň NB, ale ich nenapadlo prečítať problém - batéria.Tri roky stará - gratulujem, vydržala dosť dlho - takže - pokiaľ ti ten noťas ešte stačí na základné úlohy - pozháňaj si novú batériu a vymeniť.

Rada o výměně akumulátoru, už tu dávno padla.

To ano ale za mě až tato má nějakou relevanci

No spise by jsi mela dat dotaz do netu napr .hp 15-ac105nc hlaska o vadne bateriiDozvis se ze HP ma tatovych baterek zrejme vic a dokonce ze je meni

Popřípadě rovnou kontaktovat podporu HP: https://support.hp.com/cz-cs/contact-hpKdyž jsem sháněl instalační disk Windows, kontaktoval jsem rovnou HP a do pár hodin jsem na 100% věděl, jestli ho dostanu a kolik to bude případně stát.

No, ještě lepší rada. 🌿

Po zadání jsem nic o tom nenašla, každopádně myslím že jsem udělala dobře že jsem se zeptal tady, o odpověď uz asi mám

Ctu to tak a jediny o ssd jsem byl ja, ale je tam psane k baterce prikup i ssd. Takze odpovedel jsem a navic jsem dal i podnet. 250 za necely tisic, baterka pres litr. Notebook to ozivi fest.

Díky za tip, to je zajímavá možnost

Zamalo. A jak se ti to ssd ulezi v hlace, prijd sem pro radu, at nekoupis prvni horsi disk. Tady nekteri i poradi zda klon ci nova instalace. To podle toho kolik tam mas dat a jak je stary system atd.

Děkuju všem, odpověď už mám :)