Baterie na MB

Toto je pouhé konstatování.Po 2 letech,baterie zálohující CMOS je kaput. Není to trochu málo ?Nejdříve se začaly zpožďovat hodiny,pak BIOS nastavil default hodnoty,skočím do BIOSu a hodiny stojí ???Měřím baterii(CR2032)v desce má 2.54 VVyměňuji baterii.Stará baterie má naprázdno 3.05 V ale pokud ji vezmu mezi prsty napětí klesá na 2.5 V t.j. zátěž odporem asi 4MOhm.Asi to byl nějaký vadný kus.ASUS P4P800

Odpovědi na otázku

2roky nie je malo, zavisi od konkretneho zapojenia v boarde, iste mohlo by to vydrzat viac ale bud rad ze vydrzala aspon tie 2roky Ta baterka bola normalne vybita (ak ju vezmes medzi prsty tak je odpor mensi ako 4MOhm), nemyslim si ze by bola vadna.

no vadný kus.... když tam ty baterky ti šikmoocí strkali, kdo ví, jestli se jim ty baterky nesesypaly na hromádku na stole, trochu se mezi sebou pozkratovaly a pozbyly tím polovičku energie v sobě obsažené.... takto na první pohled dobré baterky se strčí do desek, ale bohužel nevydrží tak dlouho.

To měření jsem prováděl jakýmsi METEXem 3850 ale když jsem zkusil měřit ručkovým měřidlem s malým vst. odporem tak ukázal asi 0.5 V a když jsem na měřící hroty více zatlačil tak napětí vylezlo na asi 2V.Závěr:vybitá,vadná,vyhodit

Přesně tak. Napětí už je příliš "měkké"

a mekke napatie sa prejavuje tak ze ked zatlacis sondami meraku tak vyleze na 2V? S tym zatlacenim sond by som povedal ze boli sondy alebo baterka spinava ohmatana alebo sondy nalomene.

To ne, tím jsem měl na mysli spíš stav baterky popsaný v úvodu, to že když to chytne prstama, že to klesne. To že ta baterka je tak měkká, že už je prakticky na prd. S těma sondama souhlasím, nebo taky nějaká zrada v baterce (oxidace a Bůhvíco...)

hej moze byt aj v baterke nejaky problem s kontaktami (to zatlacenie).Viem ako si to myslel, len sa mi zdala komicka ta suvislost prispevkov, tak som trochu zabrdol

Však f klidzeku......

no tak ju vyměníš ještě jednou za 35kč a než ti zdechne potřetí tak ti nejspíš zdechne deska nebo si sám koupíš novou