» Poradna » Notebooky

Baterie do notebooku (notebook se vypíná při 75%)

Dobrý den, mám vyměnitelnou baterii v notebooku, který mám cca rok a půl. a poslední dobou se vždy vypne s tím že je vybitá baterie i když jí zbývá stále 75% (podle notebooku) existuje nějaká možnost na formátování baterie? Děkuji

Odpovědi na otázku

Lenovo? ☺

ASUS win10

Vy chcete něco mazat na baterii? Ne to nejde. Koukni na tu baterku tímto: http://www.kcsoftwares.com/Mám to ozkoušené. Ale většinou u nových tipů baterii je rok a půl konečná. (mému bráchovi třeba odešla cca 1-2 měsíce po záruce)

Baterie se neformátují nýbrž formují. Jenomže to se dělá na nové baterii, teď je už pozde.

To sa nerobí na žiadnej novej batérií. Nové už majú vlastný čip kapacity.

a existuje tedy nějaká možnost, jak to opravit?

Iba napraviť , kúpiť novú.

zřejmě je tam vadných hned několik článků (řekl bych 3 ze 4). Tady pomůže jen koupit novou baterku.

Novou nebo náhrada/repas, životnost skončila. Vlivem "costování" výrobci notebůůů dávají čím dál větší šunty.http://www.avacom.cz/baterie-do-notebooku

Některé notebooky mají utilitku na šetření baterie. Pokud se aktivuje, nabíjí se jen na 75%. Smysl mi sice uniká, ale je to tak. ☺

Smysl je v tom, aby se baterka při práci bez adaptéru rychleji a hlouběji vybíjela a tak šla dřív do kopru. Tím, že se nenabíjí na 100% se nijak nešetří.

nainstaluj si toto do notebooku toto http://www.slunecnice.cz/sw/battery-bar/ ta ti ukaže i protřebenou bateriji jakolik je % opotrebena napiš zde na kolik ji maš opotřebenou

notobok se vypne i kdyz ukazuje 85%nabiti

nootebok se vypne i kdyz je tam85% nabiti