» Poradna » Mobily

Baterie a telefonni signal

Ahoj, chtěla bych vás požádat o názor na jeden můj problém. Pořídila jsem si nový telefon a ač má téměř o čtvrtinu větší kapacitu baterie než starý, vybíjí se mnohem rychleji. Ač nevím přesně jak, myslím si, že by to mohlo souviset s telefonním signálem. Telefon totiž neustále přepíná mezi sítěmi a třeba dvakrát třikrát do hodiny hodí hlášku že telefonní signál není k dispozici. Hledala jsem v nastavení, zkoušela jsem měnit preferovaný typ sítě, odškrtnout vybírat síť automaticky, zapnout vypnout 4G LTE. Nic se nezměnilo. Pro upřesnění telefon vybírá mezi 2G, 3G a 4G, mobilní data jsou vypnutá, volání přes WiFi taky vypnuté. U operátora chyba pravděpodobně nebude, protože jsem teď měnila O2 simku za Tmobilackou a problém přetrvává. Telefon má nainstalované všechny aktualizace a už jsem ho několikrát restartovala. Další divná věc je, že v nastavení baterie se nemůžu dohledat informací co baterii nejvíc vybijí- místo grafu co byl ve starém telefonu se mi teď ukazuje jen oznámení že Údaje o spotřebě nejsou známy. A kolik žere telefonní signál se mi nepodařilo zjistit ani pomocí aplikaci- v grafech v apce je řádek se signálem prázdný, jako by vůbec žádný nebyl (chodí mi sms, takže signál krom výpadků funguje). Nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Vypni base band, alebo SIMku,

Teda zapni si letovy rezim, alebo rezim lietadlo a uvidis, ci to bude vybijat bateriu rovnako rychlo. Ak nie, tak je na chybe base band, alebo nieco s modulom ktory detekuje siet.

Podle toho pozná akorát prd. Vybíjení může klidně způsobovat aplikace, která nadměrně přenáší data a to se nebude dít, když vypne datové přenosy nebo dá úplně letadlo.

Nejak zacat treba. To ona tu pise ze jej prepina siet dookola. Mne je to jedno. Ak aj problem detekuje, zrejme ho nedokaze opravit. Sak si odinstaluj vsetko z telefonu a zacni nanovo. Mne je to fuk.

Nastavte jen 2G sit a uvidíte jestli bude mít vliv na baterii.

Pokud jsi v oblasti, kde má 4G dostatečně silný signál, nemělo by to přeskakovat. Takže možná to bude závada.

Jsem v Praze- Barrandov. Žádný jiný telefon problém se signálem nemá. Myslím jestli to nemůže být jen špatným nastavením telefonu. Je to outdoorový telefon pořizovány mimo jiné kvůli dlouhým cestám aby vydržel nabitý. Na cestě mám všechno vypnutý a mobil rozsvítim párkrát za den kvůli mapě nebo foťáku. Starý takhle vydržel i týden a to to byl oproti tomuhle čínský šunt (Cubot KingKong- teď mám Aligator rx800). Nicméně telefonní signál mám na cestách samozřejmě zapnutý, tak potřebují, aby zral co nejmíň a byl připojený všude, kde je signál. Zatím jsem v Praze a deje se pravý opak- baterka nevydrží a signál vypadává, tak se bojím, co to udělá když vyrazím na pár dní ven .

Když vypnu automaticky výběr sítě a chci se připojit třeba k Tmobile G3 tak mi to do pár minut napíše že k síti se nelze připojit. Tedy i když výběru jednu konkrétní síť tak telefon nevydrží připojený. Je mi aby v Praze takhle blbli sítě? Asi je to spíš vada v t tom telefonu, což?

Tady by příčinou opravdu mohla být špatná citlivost na signál, způsobená špatnou anténou (závadou), nebo konstrukcí telefonu. Ten by v tom případě také vysílal vyšším výkonem, což by snižovalo výdrž telefonu. Zkuste najít někoho, kdo vlastní stejný typ telefonu, jako máte vy, a zeptejte se ho, jak je na tom s výdrží a signálem.

Nemůže. Pokud je signál slušný, nemá telefon důvod přepínat signál a nastavit to nikde nejde. Takže holt má nějakou závadu nebo je to krám.

Neznám konkrétní tento model Aligátora, ale měl jsem před časem v rukách jiného aligátora a baterka se tam vybíjela doslova před očima, klidně 5% během 15 minut. Stejně tak podezřele rychle se nabíjela, nabito bylo třeba za 10 minut. Byl to už druhý kousek, který dotyčný majítel reklamoval. Až třetí exemplář se choval jakš takš normálně, byť zázraky od této pochybné značky čekat nemůžeme. Takže, pokud je v záruce, reklamujte. Samozřejmě bych před tím zkusil tovární reset, jestli není problém v nějaké aplikaci.

Pokud se rychle vybíjí, ale i rychle nabíjí, tak je to jasný důkaz, že je v háji baterka. Pokud se ale nabíjí normálně, jen se rychle vybíjí, tak je problém v telefonu.

Vzhledem k tomu, o jaké telefony se jedná, je možné, že to leží na skladech kdovíjak dlouho, baterka na nule atd.

Jj, to je docela reálné.