» Poradna » Mobily

Baterie -40 stupňů

Ahoj, mobil Honore se přestal dobíjet z důvodu nízké teploty, ač je v místnosti standardní teplota. Stáhnul jsem aplikaci o stavu baterie a ta ukazuje, že teplota baterie je -40 stupňů. Kde je čidlo, jenž to zaznamenává uloženo (je součástí baterie)?Mobil je v záruce, tak jsme ho dali do servisu, ale napsali, že je zoxidovaná deska a oprava na 6000, záruka se neuznává (jak jsem se dočetl, častá výmluva servisů). Nejsem si vědom, že by se mobil namočil, či jinak přišel do kontaktu z vodou.Předem děkuji za věcné radyKuba

Odpovědi na otázku

Spíš není problém, aby se do mobilu dostala voda. Na to ho opravdu nemusíš máčet ve vodě.

Jasný, dotaz se spíše týká, zda dle závady není špatná jenom baterie a vyjádření o oxidaci desky nejsou jenom kecy.

To ti na dálku nikdo neřekne. Ale pokud s vyjádřením servisu nesouhlasíš, můžeš si nechat zpracovat znalecký posudek.Ale co jsem se bavil s lidmi, co v servisech dělali, tak na nějaké falšování neměli čas a oxidace byla skutečně velmi častá příčina problémů a tedy i zamítnutí reklamace.

Jinak oxidace DPS zdaleka nemusí být způsobená jen vodou. Nějaké chemické výpary, plyny...třeba i nějaké čistící prostředky s chlorem umí "pěkné" věci.

Pri dnešnej posadnutosti "čistotou" a spotrebe Sava ako na patologii sa niekedy aj divím , že to prežijeme!

Nejsou to kecy, kdyby to byla jen baterka, tak by ji vyměnili nebo napsali, že už není v zaruce.

Se do toho podivej. Az sem to videt neni

Není to výmluva, je to tak. Projev je typický. Takže bohužel, vyhodit a koupit nový.

Nemusíš tam lít vodu. Stačí párkrát v zimě dojít se studeným mobilem do tepla. Vysráží se v něm vlhkost, baterka je v činnosti a máš na krku elektrolytickou oxidaci ajn cvaj.

V praveku elektroniky bolo v návode vždy písane , že pri prinesení aparátu zo studeného prostredia do bytu treba počkať nejaký čas /2-3 hodiny/ kým sa nevyrovnajú teploty . Stačí chodiť po vonku s mobilom v hrsti a machrovať , lepšie je mať ho v držiaku na bicykli a prídeš domou a z telefonu "kvapká" vody! A koroze žere a žere!