» Poradna » Notebooky

Batéria MacBook

Zdravím, mám macbook air 2015 a ide o to, že som ho mal zapnutý za posledný rok iba 3-4 krát a aj to len na chvíľu. Pred týždňom som ho zapol a kapacitu pri plnom nabití mi zobrazovalo niečo málo cez 1000mAh a batéria vydržala asi pol hodinu. Po týždni takmer denného používania som si všimol, že kapacitu pri plnom nabití mi momentálne zobrazuje 2600mAh a aj dlhšie vydrží. Počet cyklov mám 360, čo nie je až tak veľa. Stav batérie mi píše že sa odporúča servis. Mám batériu dať vymeniť alebo to bude ešte stúpať a notebook mi vydrží napr. aj 4-5 hodín práce? :D Vôbec sa do tohto nevyznám a neviem, či sa oplatí investovať doň peniaze.

Odpovědi na otázku

https://www.fixservis.sk/oprava-apple-macbook-air-... tak to je asi na tebe, ci tu bateriu vymenit chces alebo nie.

No práve to neviem, či sa mi to oplatí. Notebook využívam hlavne v škole, takže bolo by fajn, ak by batéria vydržala aspoň tých 4-5 hodín bežnej záťaže. No ak mi takto vydrž batérie stúpa, tak neviem, či ju teda mám dať vymeniť alebo nie. Predsa už ten notebook má nejaký ten rok a nechcem zbytočne vyhadzovať 130€ (ak nie viac), zídu sa mi aj inde.

Vy to nevite. A jak to mame vedet my? ;o)