» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bash:výstup programu do proměnné

Ahoj,dělám si jednoduchý skript v bash,mám kod :EDITOR=nanoFILE=soubor.txtREAL=$( realpath $FILE )$EDITOR $REALproblém je v tom že se mi po spuštění skriptu zobrazí chyba: realpath nenalezen a nano příkaz nenalezenJak mám kod upravit/napsat aby to fungovalo? Děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

skus readlink -f $FILE

To jsem zkoušel,ale hlásí mi to samé :(nemůžu to mít špatně zapsané ? protože když si zkusím vypsat obsah $REAL tak tam nic není. echo $REAL mi vrátí prázdný řádek

Zkus to pustit jako "bash -x jmeno_skriptu" - tam krasne uvidis, co je spatne.