Barva do tiskárny

Ahoj, potřebuji koupit nový toner do inkoustové tiskárny hp Deskjet. Chtěl bych se zeptat,zda koupit originální nebo neoriginální toner? Slovu kompatibilní rozumím, ale ne ve vztahu s barvou do tiskáren. Můžete mi to prosím vysvětlit? Jsem už starší ročník. Děkuji

Odpovědi na otázku

a) do inkoustovky nekupuj toner.b) zda originál nebo "kompatibilní" ti nikdo neporadí, resp. každý bude radit něco jiného. Chceš ušetřit?

Aha.. děkuji

Samozřejmě nejlepší je originální toner od výrobce tiskárny.Ale u neoriginální, pokud je od zavedené a dobře hodnocené jiné firmy, lze většinou bez problémů použít. Pokud máš však tiskárnu ještě v záruce, koupil bych originál HP, i když je o dost dražší.

Nepleť mu hlavu. Toner je do lejzrovky a kartridž do inkoustovky.Až prozradí, jestli ta tajná inkoustová tiskárna má tiskovou hlavu zvlášť nebo integrovanou v kartridži, pohnem se dál.

Áha, já to přehlídnul , sorry.Jasně, řeč je o inkoustu.

hp Deskjet d1460

Jen tak mezi námi - toner je prášek, který je uložen v kartridži, česky kazetě. Inkoust je uložen též v kartridži jen poněkud jiné. I když výraz kartridž by se významem asi spíš hodil pro náplň do laserové tiskárny. Ale nač si hrát se slovíčky, termíny se vžily tak jak jsou byť to je nepřesné.

Neslovíčkař, když neznáš mapu na místním trhu. Specifickém.Když se vrátíš nějakých 30 let dozadu, tak na našem trhu byl zaužívaný obchodní název "tonerová kazeta". Až se dostávaly do domácností inkoustovky, tak náplně se v lepším případě prodávaly jako " inkoustová cartridge", protože "ink cartridge" nikomu nic neříkalo. A hlavně to nikdo neuměl vyslovit.Tak z toho všeho časem vzniklo označení náplně do lejzrovky jako "toner" a náplň do inkoustovky se označovala jako "kartridž".Něco jako HDD PMR vs SMR, i když SMR je taky PMR. Jen tak mezi námi děvčaty.Existuje něco jako počítačový grammar nazi?

Pokud tiskneš pravidelně a ve větším počtu, tak klidně doplň (nebo neoriginální), pokud tiskneš jednou za čas, tak vezmi originální náplň, jinak riskuješ zaschnutí a vyhození tiskové hlavy.

Dobrý den, originál náplň zaschne také, vlastní zkušenost, přímo kdysi u HP. A u neoriginální náplně do canonu se mě to se mě to ještě nestalo.

Každá zaschne když tiskárnu na hodně dlouhý čas vytáhneš ze zásuvky napájení.

Takže originální barva nezaschne?

Jak vidíš, zkušenosti jsou různé. Pravděpodobnost bude u originálu nižší. Ale jistotu nemáš nikdy.

Každá farba zaschne , keď netlačíš pravideľne ! V tomto prípade je "šetrenie" , aby sa hlava nedrala horšie ako tlačenie podľa chudti a požiadaviek. Keby si mal tankovú tlačiareň , tak na cenu tlače nepozeráš . Mne to vychádza na 0,001 € / stránka .

Pokud nebudeš tisknout aspoň 1 xA4 za týden, může lehce zaschnout i originální inkoust. Jak originály, tak alternativy používají stejné pigmenty i ,,ředidlo". Rozdíl je jen v tom, že alternativa se dodává v nepopsaných lahvičkách, kdežto originál je ,,značkový", ale obsah je v obou případech stejný a výrobce - Made in China - rovněž.

Tiskárna už v záruce není. A smím se zeptat, kterou značku kompatibilní barvy by jste doporučil? Ještě jednou děkuji za vysvětlení.

Těžko říct, protože nevíme, kromě výrobce tiskárny nic. Náplně se model od modelu liší.

hp Deskjet d1460

Takže HP 21 (černá) a HP 22 (barvy).Jestli originální, nebo ne, nechám na tobě. Jak jsem psal, pokud tiskneš hodně, tak ber klidně i neoriginální, pokud málo, tak musíš počítat s možností zaschnutí. Ve tvém případě je cena za originál cca 3x vyšší.

A tak tedy ta originální nezasicha? Tisknu málo.

Ještě se mi to za těch 15 let nestalo.

Pokud budeš tisknout 1x za 14 dní, tak to bude v pohodě. Pokud přes prázdniny necháš tiskárnu za oknem na jih, tak bude po ní resp. minimálně po inkoustech.

stačí suchý vzduch, pryč je vzruch, netiskne už ani duch (no duchy ano, půl pismen)raz za týden aspoň známku na dopis výtisk

Zasychá stejně, jako ta alternativa. Důležité je, kde tiskárnu máš a jak vlhký vzduch v místnosti je. (pokud na ni svítí sluníčko a v místnosti je teplo a sucho, budou zasychat i originální náplně).

Ps. Kompatibilní znamená, že lze použít ve tvé tiskárně. Dost často jsou náplně do tiskáren dělány tak, že jdou do celé řady, ne jen na jednu konkrétní tiskárnu.

Aha.. to jsem nevěděl.

Každý výrobca tlačiarne má svoje cartridge, dokonca od jedného výrobcu, ale rôzne modely tlačiarní majú svoje vlastné cartridge - teda ak pasuje na jeden model, nebude pasovať na iný model. Pri každej tlačiarni je napísané, aké sa tam dávajú - stačí sa len uja Gúgeľa spýtať.

Roky jsem se trápil s různými modely inkoustovek Epson. Používal jsem jen originální inkousty a zasychaly všechny. Tisknu málo. Pak jsem se na to vykašlal a už dva roky mám barevný laser a nezasychá nic. Tisknu tak málo, že mám ještě polovinu startovacích barevných tonerů.Doporučuju originál inkousty a pro sporadický tisk přejít na laser.

Taky nad tím už chvíli uvažuji. Jelikož tisknu tak jednou za měsíc, tak se inkoust nevyplatí. Víc ho promrhám při žhavení, než pak protisknu.

Na fotky je laser nepoužitelný. Jinak ano, na občasný tisk dokumentů je laserovka jednoznačně lepší. A Epson stylus Photo R 2000 používán s alternativními inkousty a alternativními tankovými zásobníky bez problémů už hezkých pár let.

Souhlas. Sranda je, že že dnes 12 let stará inkoustovka (Canon iP7250) na které tisknu tak jednou za tři měsíce mi zaschla jen jedinkrát - zrovna když měla originální náplně. Už vypadala, že je zralá na sběrný dvůr, ale pak jsem koupil v Číně soupravu na čištění a od té doby funguje jak za mlada. Dostává náplně za 40Kč/kus a je spokojená . Na fotky by to asi nebylo, ale ty řeším jinak.

Po asi 20 letech s různými inkoustovkami různých výrobců jsem dopadl stejně. Před 3,5 lety jsem konstatoval že ceny laserových barevných multifunkcí už jsou dostatečně nízké a jednu zakoupil. A od té doby si užívám klidu bez mnoha minut čištění a nervů před každým tiskem i když tisknu velmi nárazově a někdy i s mnoha týdení pauzou mezi tisky.

Tisková hlava je součástí kartridže. Takže se ti otevírá široké pole k experimentování. Tak si můžeš vyzkoušet i alternativní kartridže, pokud to nebude tisknout, tak to vrátíš nebo zahodíš a zkusíš jiného výrobce.Při těch cenách tě nemusí trápit ani zasychání, pokud to nebude příliš často.

nedávno se mi HP 24 00 cukalo, dokola novou odmítalo s tím že už byla doplňována, musel jsem přeinstalovat, dokola sice chce zarovnat ač zarovnáno bylo, ale nedbám a tiskne

Jo, kdyby se výrobci, místo vylepšování kurvítek raději věnovali vylepšování uživatelské přívětivosti... Nevidím nejmenší důvod, proč běhat do servisu s úkony, které si mohu udělat doma sám. Ještěže existují cracky, kterými se dají kurvítka neutralizovat.

Co jsem kdysi někde četl, tak pro HP vyráběla cartridge firma Pelikan. Pak ale z toho byl průšvih, protože Pelikan samozřejmě prodával i alternativy, což byl vlastně ten "originál" v jiném balení a lepší cenu.

tohle dilema jsem u tiskáten za 1000kč řešil tak že jsem plnil inkoustem zaváděcí náplně dokud jely a pak šla do zběrnýho dvoru protože nové originální náplně stály prakticky to samé co nová tiskárna

Hele, nezjišťuj který alternativní výrobce je nejlepší.Prostě něco kup!Vyzkoušej, a když ti to nebude vyhovovat kup od někoho jiného.Osobní zkušenost je k nezaplacení. A na druhou stranu se řiď heslem, "nechci slevu zadarmo". Takže cesta k úsporám vždy u každého vede k tomu, že vyzkouší co v dané lokalitě místní prodejci nabízí. Přeci si nebudeš kupovat jednu náplň za stovku přes internet?!