» Poradna » Počítačové sítě

Banka - Zásadní problém s certifikáty

Dobrý den.

Mám ČSOB Homebanking a nedávno jsem si nainstaloval Visty Home Premium. Dříve, když jsem měl XP a hlásil jsem se na banku, tak se mně zobrazil na výběr nainstalovaný certifikát, který jsem musel zadat, abych se na www banky dostal a ve Vista nikoliv, takže se do banky nedostanu. A přesto mám certifikát nainstalovaný (importovaný) a v úložišti certifikátů se mně zobrazuje. Ale nikoliv v IE, když ho musím zadat.

Máte podobné zkušenosti s bankovním spojením při přechodu na Vistu a máte řešení? Prosím, napište to sem, být odstřižen od finančních záležitostí je (aspoň pro mě) krutá věc...

Odpovědi na otázku

Nevím co s tím a nevyznám se v tom, ale toto je důvod proč intenetovému bankovnictví v žádném případě nedůvěřuji a proč nemam ani blbej pay pal.

Tohle není otázka důvěry, ale jenom pouhopouhého problému s inicializací certifikátu. Já Homebankingu vcelku důvěřuju, jedu na tom dost dlouho a neměl jsem nikdy žádný problém. Ono všechno jede přes SMSky na mobil, takže riziko zneužití se tímto rapidně zmenšuje...

Aha , ale musíte uznat, že fyzické bankovnictví může být bezpečnější...i když je pravda, že vlastně člověk dneska ani neví

Tak to bezpochyby, nic se nevyrovná fyzickému kontaktu s účty přímo v bance. Souhlas naprostý!

Nejsem zvědavý na to, abych se trmácel přes půl města do banky, čekal jak idiot, až se někde u přepážky někdo usráčí a ještě za to platil. Takže: V PC Ubuntu Linux, mBank a internet banking. Všechno perfektně funguje, poplatky veškeré žádné a s firefoxem ani Linuxem žádné problémy.

mám podobnej problém, ale na těch Vistách mi to jde ale problém je spíš v IE protože v Opeře to je uplně v poho

Mám IE7. Pokoušel jsem se IE soubory z XPček ručně kopírovat na nový HDD s Vistami, ale nepomohlo to. Vzhledem k tomu, že IE nejde odinstalovat, reinstalovat a ni nic podobného, tak jsem odkázán na pomoc druhých. Zatím zůstávám u IE, k něčemu jinému bych přešel až v krajní nouzi.

IE sa odobera cez sucast systemu : start, ovladacy panel/ pridat odobrat programy/pridat alebo odobrat sucasti systemu windows

Nainstaluj si Firefox, stahni si Certifikat a uloz jej treba na flashdisk nebo aspon jinam nez na systemovy disk C.
Spust Firefox a a bez do Nastroje - Moznosti - Rozsirene - Sifrovani - Certifikaty - naroluj "Autoridad de Certificacion Firmaprofesional CIF A62634068", oznac jej a zvol moznost Importovat. Zadej cestu k ulozenemu Certifikatu a potvrd vsechny 3 moznosti.
Po dokonceni by melo vse fungovat.

Zatím zůstávám u IE7, nemám čas ani nervy se učit zacházet s něčím novým. Pokud potíže přetrvají, tak se na ten Firefox asi vrhnu. Zatím ne. Ale díky za radu!

Kriste a co ses ucil v IE? Snad pustim prohlizes a valim ne?

Tak zas tak doslova se to nesmí brát. I když já nemyslím standardní IE7, mám Pro verzi, ta za něco stojí (narozdíl od IE7 obyč.).

ČSOB Homebanking už se nenabízí (a bude zrušen). Potřebujete to mobilně nebo jenom z domu ?
Pořiďte si ČSOB InternetBanking 24 s přihlášením
* identifikačním číslem a PINem,
* identifikačním číslem, PINem a SMS klíčem,
* certifikátem k elektronickému podpisu (na čipové kartě).

To je nějaká novinka, že už homebanking končí. Potřebuji to z domu. Internetbanking je údajně okleštěná verze HB, takže o to nemám zájem. Trápí mě jenom ten certifikát, nic víc. Zkusím s tím ještě něco udělat, pak kdyžtak napíšu přímo do ČSOB...

Ne, toto je ČSOB InternetBanking 24 (prosím neplést s končícím Homebankingem 24).
Viz www.csob.cz ...

No právě si to nepletu, důrazně rozlišuju HomeBanking a InternetBanking. Sám používám HomeB, u toho mi to právě dělá potíže...

Služba ČSOB Homebanking 24 se již nezřizuje novým, ani stávajícím klientům ČSOB, její prodej byl ukončen.
viz www.csob.cz ...

U Poštovní spořitelny (dcera velké ČSOB) končí Homebanking ke 30.11.2008.
Pochybuji, že u ČSOB tomu bude jinak. Zkuste se (ve vlastním zájmu) informovat.

pozor na vistu,v štandartnom nastavení má vista zapnutý chránený režim pre IE,všetky cookies,activeX komponenty a doplnkly a zvlášť komponenty pre cryptographic engine sú zakázané ,treba si buď nastaviť povolenie spúšťanie podpísaných activeX komponentov na web stránkach a pohrať sa s nastaveniami ,alebo zaradiť stránky s bankingom medzi dôveryhodné a vypnúť pre nich chránený režim v IE

Pravda. Na ten chráněný režim jsem hned přišel, protože stránky mi nabíhaly dost pomalu. Vůbec všechno kolem netu bylo jak zpomalený film. Až jsem vypnul chráněný režim, tak to už běhalo normálně. ALE na HomeBanking se stále nedostanu, i když je vypnutý ten chr. režim. Zkusím ještě zajít na www HomeB., ale pochybuju, že tam něco zmůžu.... Jinak díky za radu!

Existuje Internetové Bankovnictví, které podporuje čtečky otisků prstů ???

to jsou věci.... jsem u jiný banky a do IB se dostanu kdekoli z netu a platby potvrzuji sms kódem... strach nemám...

Jj, CS to ma dobre osetrene, ale i s KB jsem spokojeny. Nikdy jsem doposud nemel a problem a do banky chodim jen kdyz mi prijde nova platebni karta. Ono, uz jenom fakt, ze tazatel pouziva jen IE a nehodla ani zkusit nic jineho neco naznacuje...

já myslím, že sms kódy mají snad všechny banky... a řekl bych, že i všechny IB jsou použitelný i ve ff...

Na kterém operacnim systemu jsi zadal o certifikat? Na tom puvodnim pred preinstalaci?
Kde mas certifikat naimportovan? Ve slozce osobni certifikaty?
Exportoval jsi jej z puvodniho OS vcetne soukromeho klice a importoval pro preinstalaci do noveho?
Mas nainstalovan v IE ActiveX pro podepisovani? Zadost se objevila po prvnim pokusu o pripojeni banky.
Nastavil jsi IE podle pokynu na strankach banky? Pridal jsi adresu banku do duveryhodnych serveru?

Stačí se podívat na stranky ČSOB . Ale pro ty pomalejší je zde návod.

Stáhněte si potřebné 2 certifikáty do svého počítače (například na Plochu) z adres:
www.ica.cz ...

Proveďte postupně instalaci obou certifikátů:
otevřete stažený soubor s certifikátem (nejprve RootCERT_NewSica.cer a po jeho instalaci i RootCERT_Qican.cer),
stiskněte tlačítko Nainstalovat certifikát,
zvolte Všechny certifikáty umístit v následujícím úložišti,
tlačítkem Procházet… vyberte úložiště Důvěryhodné kořenové certifikační úřady,
poté vše odsouhlaste až do zobrazení hlášky Import proběhl úspěšně.

Tohle jsou kořenové certifikaty certifikační autority. Ale není to tvuj certifikát pro HomeBanking.
Pro IntetBanking 24 vlastni certifikat nepotrebujes

Omyl pokud lezeš na banku přes IE tak certifikáty potřebuješ. U FireFox ne . Tahle změna už tam funguje několik měsíců.

Pokud pro prihlaseni potrebujes osobni certifikat, tak to rozhodne neni korenovy certifikat 1. certifikacni autority (KB apod.)

Jsi na omylu, nemáš pravdu tento certifikát potřebuješ pro přihlášení, bylo to i na jejich webových stránkách tak před půl rokem!

No nebylo by nejsnazsi obratit se na telefonickou podporu u ČSOB, aby ti to vyresili oni?
Jsou na to skoleni, takze to bude rychlejsi...

Zdarec, zkus na www banky ověření kompatibility systému nebo průvodce certifikací - pak se řídíš dle pokynů!