» Poradna » Ostatní

Balík z Číny

Dobrý den, objednal jsem si balíček přes anglický eshop, s tím, že balík měl přijít z Číny. Zaplatil jsem předem, za výhodnou cenu čtyř páru bot. Balík teda nakonec dorazil, ale byla v něm nějaká šála, kterou jsem si vůbec neibjednal. Jde situace nějaké vyřešit, nebo jak se mám zachovat? Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Jak se zachovat? Reklamovat u prodejce.

Reklamace u eshopu, co jinýho chceš dělat?

Jak se zachovat? Nafackovat si za svoji hloupost, že posíláš někomu peníze předem bez jakékoliv záruky. A potom si nafackovat za to, že se na takové věci ptáš v PC poradně, která s tím nemá nic společného.

Ta platba předem opravdu není zas takový problém, normálně kupuju kde co na e-shopech, na Ebay, na Aukru...ale jasně že si člověk musí dávat pozor na pochybné eshopy, nebo třeba z Bazošu raději osobně.

Jo jasně byl to risk trochu, kdyby to kámošovi nedešlo neobjednavam a neplatím předem

Šálu si omotej kolem nohou a máš originální boty.

Ty jsi vůl. Teď abych utíral kafe ze stolu.

poněkud hipsterské řešení, řekl bych

Ted nebudu politicky, genderove ani jinak korektni, ale sala zustane salou, at si ji obmotas kolem cehokoliv a budes tomu rikat jakkoliv ;)

Nahlášeno

Co bys asi tak mel delat. Reklamuj u E-shopu. Pokud neuspejes, mas misto vyhodne ceny 4 paru bot, 1 predrazenou salu.

Z Číny, takže stejně jako ty boty určitě zdravotně nezávadnou :D

Jako v pisnicce. 4 pary bilejch koni ty uz nikdo nedohoni ani kdyz za zahradou prasknes bicem nad hlavou.

Nebo:Tyhle boty nosím někde v dušiněkde v duši, ne však na nohou.

Jestli si platil cez paypal, muzes to u nich reklamovat do 180 dnu od platby. O jaky eshop se jedna? Vetsina ma hodnoceni prodavajicich a v komentarich lide pisou, jestli je dany prodejce spolehlivy, U hodnocenych pod 99% je lepsi nekupovat.

http://www.sheossale.club tohle je ten eshop, je to vše v angličtině tak sem zmateny z toho, platil jsem kreditkou

Proč tedy nakupuješ na "anglickém" eshopu, když jsi zmatený z angličtiny?

Takovýto web je samozřejmě ptákovina...prostě jsi naletěl, toť vše.

1. stranka neni certifikovana, neni https2. neni tam kontakta adresa pro reklamace3. platba prebiha na nezabezpecene stranceJde o falosny obchod a casem nekdo zneuzije tvou kartu, jestli to uz neudelal. Nejlepsi by bylo kartu zablokovat a pozadat o novou.

A raději se nechat zbavit svéprávnosti

Jinak, majitel eshopu asi delau Microsoftu, to nemuze byt fake. :Pcs1@customerservicehome.com,service03@tradeng.onmicrosoft.com https://i.postimg.cc/PtYmVb8V/capture-04182019...

Ale proč mi přišla šála, která má oficiálních stránkách hodnotu kolem 10tisic.

Tak to pak jo, hned se určitě cítíš líp, co?

Cože má??

A hlavně známému byly boty z této stránky normálně dodány..

No vidíš - tak si je můžete půjčovat- ty jemu šálu, on tobě boty. Nepochybně značkové za třetinu ceny

Jestli by i slo o skutecny eshop, tim ze platis cez nezabezpecene pripojeni, tak kdokoli muze dane udaje ukradnout, nemusi to byt jen eshop, ale i nekdo muze odchytit internetovou komunikaci po ceste. Na zahranicnich eshopech je nejlepsi platit cez paypal a jine platebne spolocnosti, kde nemusis zadavat udaje karty.

Díky, poucim se pro příště.

Tyhle "shopy" s doménou club jsou jeden vedle druhého podvod. Loni tím byl úplně zastíněný Facebook. Holt si můžeš akorát říct, že za blbost se platí. Tam ani nic nevyreklamuješ, není komu.

To vazne nekdo plati predem u eshopu, ktery ma "preklep" ve webove adrese? Vam to patri, reseni to nema, poucte se pro priste a nebudte blbec.