» Poradna » Ostatní

Bakalarka z oboru IT

Zdravim, letos jdu do 3. rocniku CVUT-FEL (vypocetka) tak by se mi hodily nejake temata k bakalarskym pracim.

Chtel jsem se hlavne zeptat jestli neznate nejaky web, kde firmy nabizeji temata. Nechce se mi delat temata co nabizeji ucitele, protoze by mi nebavili, nebo jsou z oblasti, ktere mi moc nezajimaji.

Odpovědi na otázku

Neni velky problem si vymyslet vlastni tema a navrhnout ho nekomu, kdo ma k tematu nejbliz.

To je dost široké téma - od naprogramování nového operačního systému který by poslal wokna na smetiště dějin až po napsání programi v GW BASICu na součet dvou čísel. Můžeš to nějak konkretizovat?

jde o programovani; a jestli bude nejaky CMS, eshop... je jedno.

a je jasne, ze asi za soucet dvou cisel mi nedaji titul Bc, a asi take vyvoj OS bych nezvladl.

a jeste bych to delal v C# nebo ASP, takze budou primarne pro "wokna".

No to by ses divil, za co jsou schopni dat Bc Zkus se podivat na kybere. Tam maji take spoustu zajimavych temat, ktere jsou vhodne i pro vypocetkare.

Mně se nejvíc líbilo téma z cukrovaru:

"Extremální regulace cukrovarnické odparky"

Něco, co Linuxákům dokáže, že ten jejich komunitní nenávistnej home made bastl zase tak neprůstřelnej není.

Ale copak? Chlapeckovi se nepodarilo nainstalovat Bubuntu a bude prudit? Fakt nechapu, proc ma nekdo potrebu urazet neco, co je kvalitni(ve srovnani s konkurenci urcite) a navic zdarma. Tohle mi vazne hlava nebere.

Chlapečku, ten "chlapeček" má 20 let do důchodu. Na Linuxu dělám v práci, protože šéf je magor a je mu líto vynaložit pár korun na licenci Win. Dopadlo to tak, že si nosíme do práce soukromé notebooky s Win, abychom vůbec něco udělali. Jedině onon šéf celý den sedí ve své kanceláři, vejrá blaženě do příkazové řádky jak debža a jeho kecy jsou dost totožné s těmi tvými. Občas nám něco nainstaluje jako strašnou novinku co nám má ulehčit práci a já vím, že tohle uměly už Win 95 blahé paměti. Takže uber. Linux je možná dobrý na servery ale určitě ne na desktopy a pro toho, kdo opravdu potřebuje pracovat a ne se jen prsit mezi komunitou, že už taky není v mainstreamu toho shit Mrkvosoftu. Dá-li Bůh, šéfa se nám snad pasívní rezistencí podařilo odstřelit, takže k Vánocům už bychom od jeho nástupce snad ty Visty dostat mohli.

A je tohle snad chyba Linuxu? To je jako kdybych si koupil limuzinu a pak rikal, ze jsou limuziny nenavistny homemade bastl jenom proto, ze se mi nevejde do garaze.

Téma zní: "bakalarka z oboru IT"

Někdy fakt nechápu, jak se dokážete dostat na oblíbené dětská témata "MS vs Tučňák" "AMD vs Intel" a "Ati vs Nvidia"...

Jinak abych nepsal taky mimo, tak já si teď vybral téma "historický vývoj grafik a testy současných". Ale tobě jde asi spíše o to programování, co?

presne tak :)

Teď jsem si vzpomněl, přímo v hlavě, že asi před rokem tu nějaký šikula sháněl rozumy jak počítačem řídit domácí minipivovar. To by asi nebylo špatné téma.

Tohle je tema spis pro kyberu. ITaci se boji vseho, co presahuje pocitacovou skrin:D (ale nic ve zlem)

Mě by třeba zajímalo téma "ADO vs ADO.NET - srovnání výkonu, možností a jednoduchosti vývoje".

nauc se nejdriv cesky, s touhle gramatikou ti bakalarku vomlati vo hlavu.

No,
kdyby se ti třeba chtělo naprogramovat nějaký modul do tohodle programu:
www.gis.zcu.cz ...

saga-gis.wiki.sourceforge.net ...

tak bychom se někteří nezlobili

třeba taková interpolace v 3D by byla super, ale to bychom byli asi moc nároční
je to v C++ s použitím WxWidgets
saga-gis.wiki.sourceforge.net ...
www.wxwidgets.org ...