» Poradna » Programy

AVG Rescue CD mi asi zlikvidovalo notebook

V záchvatu nadšení, že si projedu notebook, který mi jel podezřele pomalu jsem vyzkoušel AVG Rescue CD a asi jsem si tím zničil notebook.
Začalo to slušně... začal se načítat jakýsi Linux, ale asi po půl minutě to najednou luplo a notebook se vypnul.

A dostal jsem se do pekla. Systém nenaskakuje ani v normálním ani v nouzovém modu, vždy se po pár sekundách vypne.
Jednou se podařilo nahodit nouzový režim a pak i normální. Ale po dalším restartu už se to zase vypíná. Nahodí se obrazovka s výběrem standardního režimu a nouzového režimu, když jeden z nich vyberu tak se to snaží asi tak půl minuty rozjet, pak to pípne (spíš lupne) a notebook vypne.

Vůbec netuším co s tím mohu dělat. Mám HP Compaq Presario CQ50, Windows Vista. To CD od AVG mi byl čert dlužen, ale můžu si za to sám, neměl jsem to pokoušet.
Nemá někdo nějaký nápad co s tím?

Díky Jura

Odpovědi na otázku

Ani jsem nevěděl do jaké kategorie to mám dát. Protože jsou to problémy na hardware zaviněné software....

Nezlob se, ale hlavně tebou, žádným SW ani HW

no tos mu zase poradil ty umělče Vypadá to spíš na problém ve tvém malém HW

"notebook, který mi jel podezřele pomalu" mozno harverova chyba a AVG Rescue CD vobec za to nemoze - nepripustas?

Skus LiveCD (Linux nebo HirensBootCD s miniWinXP), může být zbořený operační systém. HW i tvoje data by mohly být OK.

Hw, který se dá poškodit softwarem si ani nic jiného nezaslouží.... chci tím říct, že je téměř vyloučené, aby ti nějaký podobný SW poškodil PC..

Abych to upřesnil.

Nevzniklo to při klasickém instalování. Vzniklo to při bootování.
Ríkal jsem si, že to mohlo být tím, že třeba si linux použitý v tomto bootovacím CD nerozuměl s hardware notebooku. A prostě se vypnul. A při tom náhlém vypnutí se mohlo něco podělat po hardwarové stránce, popř (pokud se soft z CD nenahrával pouze do paměti, ale částečně i disk) se při startu hádá Windows s nějakými Linuxovými soubory....nejsem ajťák, jsem běžný uživatle

ještě něco..... po asi 20cátém restartu se mi podařilo nahodit nouzový režim, vrátit se k předchozímu restore pointu...a pak to zase jelo. Dal jsem kontrolu disku . Nicméně po jednom dni mi to zase takhle kikslo.
V této chvíli se celá komedie (20 neúspěšných zapnutí, nouzový režim, restore point) zopakovala a jede to...otázkou jak dlouho a jak to zkontrolovat.

pro "nemohoucího" ...ano je to mnou, ale to už vím a tím mi nepomůžeš. Díky za cennou připomínku :D

pro "a" ...chyba se nikdy před tím neprojevila, až teď v souvislosti s touto mojí blbostí. za pomalost asi může množství programů, pomalá wifi (mail IMAP), awast ..atd...pořád to nemůžu optimálně vyladit....ale už jsem měl podezření, jestli mi to nezpomaluje něco nepěkného...a to kiksnutí při bootu odstartovalo tyhle problémy

pro "MXiQ" hlavní data mám naštěstí na externím disku, popř sdilena přes Live Mesh, ale dík za tip, může se hodit

pro "Máťu" .....výrazu "téměř vyloučené" nevěřím :) už jsem zažil tolik téměř vyloučených věcí, že je beru jako naprosto běžné

Jirko, budu trochu mimo - je to prů..r, ale není to konec světa. Teď půjde jenom o to, že až to opravíš /novou instalací/, aby se to neopakovalo. V tom bývá "kouzlo" práce na PC - podruhé už tu chybu neuděláš.
A v životě, to je vlastně dtto - a kdo se nepoučí, tak je to jeho problém.

Kontrolu disku v čem? Pokud ntb nezpomaluje vir nebo běžící sw na pozadí, tak bych zkusil v (třeba) HD Tune test hdd na vadné bloky.

LiveCD ti umožní otestovat co (ne)odešlo ještě před reinstalací, záchrana dat už jen třešnička na dortu

JIrko, já měl počítač už v 80. letech, 486 od roku 92. Deset let pracuji jako správce ve firmě, kde je 12 tisíc PC. A na duchy nevěřím, vše je jen otázka pravděpodobností a vždy je dobré postupovat od téměř jistého k méně pravděpodobnému až k téměř vyloučenému. Viděl jsem už i vypálenou serverovnu od blesku přes X ochran, shořelé PC od cigarety v popelníku, samodestrukční HW od IBM, nefunkční věci, o kterých by kdokoliv řekl, že je to blbost. Ale nikdy jsem neviděl, aby program zničil HW. Možná v dřevných dobách HW.

Přesně tak, dělám v příbuzné branži, dají se vidět různé roztodivné věci, ale dotyčný se snaží o něco jiného, asi...

Jirka [90.176.52.xxx] | 27. 3. 2010 20:13
"Jakýsi Lunux", luplo v NTB, a to co píšeš 20:13...to mi připadá jako další pokud "incoolisty" a "frikulína", který o Linuxu slyšel někde v masně, jako jeho pokus o další už miliontý flame. Jako sorry, já jsem sice "Windowsista", ale tyto kecy o Linuxu nesnáším. A žádný, opravdu žádný soft ani OS nemůže poškodit HW. To co popisuješ, si buď v naději na plivání na Linux a vyvoláíní flame vymýšlíš, nebo to má naprosto jinou příčinu. Ale s tvým přístupem bys musel vidět jiné náznnaky poruchy a ty sem příp. hodit. Ne jako příčinu jakýkoli OS, to je nesmysl.

Promiň. Na nic se plivat nesnažím. Jen jsem se snažil popsat problém z mého laického pohledu. Toť vše. Od toho snad poradna je. A jestli si chce někdo honit triko, protože se cítí být odborníkem a myslí si, že to mu dává právo být sprostý a urážet...tak prosím... když máš problém, snad ti to pomůže se vybouřit..

Všem ostatním děkuji za rady a připomínky, rozhodně jsem se poučil z vlastní blbosti

Zdravím,
když tak na to tady koukám, je mi opravdu zle z vašich nic neříkajících odpovědí a z vašich zbytečných narážek na Jirku. Zvláště pak takové kecy, že děláte několik let s PC, to mu opravdu pomůže. Každý nezkušený uživatel PC napíše problém tak, že mi jej vnímáme jako jeho hloupost, ale to sakra neznamená, že se do něj musíme hned navážet ne? Zive.cz je takových blbů a profesionálních "odborníků" plné, což je dost škoda, protože je to jinak poměrně slušný informační server.
Co se týká vašeho problému Jirko, doopravdy se nestává, aby software nějakým způsobem poškodil HW. Dříve existovali viry, které dokázali poškodit HW (možná byl pouze jeden to už nevím), ale všechno se vyvíjí dneska je to prakticky nemožné. Pokud vám lupe v HDD, tak bude nejspíše chyba v něm. Můžete tedy buď přeinstalovat operační systém, pokud je ale chyba v HDD tak se vám to ani nemusí povést. Radši bych se zkusil po několika pokusech dostat do operačního systému a zkusil tam například program HDTune a prozkoumal bych jak je na tom HDD. Za prvé co vám řekne S.M.A.R.T. a poté pustit povrchovou kontrolu, tedy kontrolu na vadné clustery. Pro příště pište radši na stránky, které se poradenstvím přímo zabývají, třena na www.pcporadenstvi.cz . Pro ostatní - ano dělám reklamu, ale tam mu aspoň nikdo nebude psát, že s počítačem dělá přes 20 let a viděl úplně všechno. Pokud redakce odkaz smaže, tak smůla =)

www.poradenstvi - pokud vam lupe v HD zkuste přeinstalovat system Možna se Vám to nepovede atd...Už se ani nekoukám co za exoty se zřejmě na strankach sdružuje,dale test disku v běžícim systemu ,o dagnostických nastrojich mimo běžící os jste asi neslyšel takže HDTUNE asi považujete za radu normalní a ne v souvislosti co dotyčný uvedl za šílenou.Takže pokud redakce odkaz smazne jenom dobře jestli tam jsou rady podobneho ranku.Asi to není to co chcete slyšet ale problem je že na živě obracený,radí pravě cca 75 procent lidí vašeho ranku - absolutní kraviny .
To že pokud je věc kapku komplikovanější a laik nedokaže radu realisovat není nic divneho,já podle rad člověka pro něhož je to denní chleba taky nepostavím barák ale nebudu mít kecy jsem obyčejný člověk a podle jeho rad nevím co s tím.Takže Jirak nemůže bootnout - nicmeně problem mu nastal opakovaně a v minulosti dokonce bootl a to na x- tý pokus v nouzaku,pote i normalně.Hm tak v tom připadě není žadnou naražkou řict at se do toho už ne.ere a někomu to dá protože každý by v te chvili byl rad že se mu povedlo bootnout a ani neví jak a řešil by zalohu pro připad kdyby po dalším startu se to opakovalo a to není otazka znalostí výpočetní techniky a odbornosti ale zdraveho rozumu.
Pkud to neudělal tak stačí začit řešit věci v posloupnosti,kontrola HW jestli je v pořadku,kontrola integrity FS jestli je v pořadku a kontrola integrity FS jestli je v pořadku.Samozřejmě pokud je vadný HW může vykazovat chyby FS a nasledně OS a z toho důvodu se k tomuto použivají nastroje jaká to ironie na LIVE-CD,USB,rozhodně se nesnažíme po stopadesate bootnout neůspěšně do systemu,protože pote stejně budemwe muset pokud se to povede provest kontrolu takže jediný efekt je zdržení o X neůspěšných pokusů nahodit OS.
nastrojů je na to mrtě to že s nima neumí každý není problem nástrojů ale toho kdo si podrbal.

Nechápu proč se vůbec snažíte něco napsat, když mám tak špatný rank. Je zajímavé, že tyto rady ať jsou jakéhokoliv rázu na 90% vždycky fungují. Nemusíte ze mě dělat vola a říkat mi, že software běžící v systému má menší možnosti testování než utilitu, kterou spustíme z CD při bootování. Se SMARTem to ale nemá nic společného, protože ho zobrazí vždy tak, jak je zapsaný. Navíc když jsem srovnával povrchovou kontrolu HDD tímto softwarem a jiným bootovatelným, tak jsem nenašel rozdíl a to i ve vadných discích. Ano něco jiného je to u operační paměti, tam je znatelný rozdíl, protože OP stále pracuje se systémem a software spuštěný v OS nemá šanci jej správně otestovat. Lupání nebylo moc specifikovaný a proto mě napadlo reinstalovat OS čímž by se odstranil i problém FS. Co se týče Live-CD tak máte pravdu, urychlí to tento celý proces testování. Na druhou stranu nikde není řečeno, jestli má Jirka jinde přístup k internetu. I kdyby se na pcporadenstvi setkávali lidé s průměrnými zkušenostmi, stále to bude lepší, než tyto komentáře. Neříkám, že všechny, ale většina mě opravdu dostává. A to, že každý neumí s těmi nástroji pracovat neznamená, že to hned musí každý uživatel PC vědět.

Radit lze někomu, kdo je schopen rady použít. A žvásty typu: Ten ošklivý Linux mi zničil počítač!" si laskavě nechte od cesty!
Odneste to do servisu!

Co takhle FORMAT C: , to zabírá spolehlivě V případě, že ani to nepomůže, začni kopat Presariu hrob . A zároveň šetři na novej.

Zdravim. moc neverim tomu ze by to CD znicilo win. To se neinstaluje ale jen spousti. Nicmene oprava je jednoducha. vlozit instalacni dvd s vistou do mechaniky a nabotovat z dvd. pokracovat instalovat a pak opravit spoušteni systemu. zadna data nezmizi.

Doporučuji udělat nejdříve memtest z bootCD. pokud proběhne vě v pořádku, vyndejte HDD a zkuste ho napojit přes SATA/ATA - USB Convertor do jiného PC a nechat projeh HDTune. Pokud bude vše OK, zkuste dát opravit Váš stávající systém (přis spuštění ntb mačkat klávesnice F9) pokud nepujde nainstalovat, doporučuji servis u odborníků.

Tak to jsi asi prvni a posledni na svete, komu AVG znicilo notebook.

S tím souhlasím a ještě bych dodal, že by byl dozajista první, komu AVG nějak pomohlo, tedy našlo nějaký vir a podobně

to fakt nevim ale myslim ze se ma to cd pouzivat jen kdyz pocitac klekne a ne kdyz funguje,na zrychleni a ocistu najdes spoustu dobrych programu zdarma na slunecnici,cau

Nám se stalo něco podobného když si bratr instaloval opakovaně ovladače a programy na mobil... pc se prostě nezapínal ani do nouzového režimu, byla zničená základní deska. Takže ti asi doporučím hodit do servisu, jinak fakt nevím.

Mám podezření na HW, ale zkus tento postup:
1) Zkusit nějaké live-CD (jiné)
Jestli nabootuje a poběží, je problém s instalací OS, který tam máš (a Visty běží pomalu normálně). Zkusil bych třeba System Rescue CD (najdi na Google). Je postavené na Gentoo Linux a DOS. Pohraj si s diagnostikou celého počítače (S.M.A.R.T. Memtest 86, CheckDisk a pod.)
2) Zkusit přeinstalovat (Wokenicím by to mohlo pomoct. Jestli je jinak disk "zdravý", tak to půjde bez ztráty jakýchkoli dat)
3) Zanést do servisu HP, neboť to bude HW problém. Nedoporučuji u ntb vlastní opravy krom výměny HDD a RAMek.

Visty běží pomalu jen na slabém železe. Na slušné mašině jsou rychlejší než XPčka. (instalace, start i pouřívání) Používal jsem je 2 roky na notebooku a pohoda...

Vypne se i v BIOSu? Tohle mi fakt připadá na chybu chlazení procesoru. Může být i chyba na disku. Linux Live CD s tím nemá nic společného, spíš jenom shoda náhod.

Co tu řešíte ? Konečně má comp bez virů, tedy i bez windows :)