» Poradna » Programy

AVG antivirus 2014

Ahoj! Jsem dosti zmatený z dění kolem AVG. Mnohé testy (AV-Test, AV Comparatives, ..) uvádějí velký úpadek tohoto antiviru. Klesla jeho účinnost a výkon prý taky není nic moc. V časopisech Počítač pro každého, CHIP, PC Revue, Computer (vše 2014) je však doporučován jako velmi kvalitní antivir. Je to jen marketingový tah nebo jak? Nedokážu si to jako běžný uživatel vysvětlit. Děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Kolikrát jsi měl zavirovaný počítač s AVG? Pokud nikdy, tak doporučuji se vykašlat na zkoumání těchto statistik. AVG je zavedená firma na trhu, její produkt není žádný fake. Takže pokud ti vyhovuje design a funkčnost pokračovat v jeho použití i dál.

Pamatuj, že žádný antivir (nebo dnes balík bezpečnostních programů) není účinný na 100% a není dobré se na něj ve všem spolehnout. Možná máš pocit, že tě antivir ve všem ochrání, ale to je falešné, hlavní je používat hlavu.

Je to cesky AV, co asi maji ceske magaziny doporucovat, ESET? :)Krom toho, AVG Free je na tom porad lepe, nez kopa placenych AV.

AVG je dobrý a to že má někde 50% a někde 80% je výsledek zaujatosti recenzentů.Když recenzent používá AVG a má dobré zkušenosti automaticky mu dá více % než kdyby se s AVG setkal jenom při testu. Já mám s AVG dobré zkušenosti. Na-rozdíl od Avastu mi AVG nezasekal NTB.

Je to marketingový tah! Marketingový tah je to u všech produktů antivirů. Tyto produkty jsou cílené na zabržděnce a pobůchance. A jsou naprosto k ničemu co se týče ve vztahu opravdového řešení bezpečnosti na pc! Konečně to sdělil i někdo z řad výrobců antivirů, sice nevím co jej k tomu vedlo, nechápu jak si může takto podkopávat stoličku, ale asi chce i těm zabržděncům a pobůchancům otevřít oči!Ten člověk je víceprezident Symantecu (Symantec produkuje například Norton Antivirus), to sdělení je například tu:http://www.cnews.cz/antivirus-je-mrtvy-rika-s... Takže pokud chceš opravdu řešit bezpečnost na pc tak NEPOUŽÍVEJ ANTIVIR!

Co se deje s tebou, ze si na konec zpravy nenapsal, ze antiviry pouzivaji jen zabrzdenci ??? Jde to uz s tebou z kopce

Máš to tam dvakrát, to ti nestačí?

Minulý týden jsem si zkusmo nainstaloval ten Symantekův zázrak Norton 360. Bylo to na instalačce k jakési grafice, říkám si, uvidíme. Instalace proběhla bez restartu OS, potom následovala půlhodinová aktualizace všech těch jejich "bází", pak jsem to asi hodinu nastavoval a pak jsem tedy definitivně pustil scan systémové partition. Po předchozím, cca dvouletém provozování bez jakýchkoli podobných antiudělátek, nenašel tento zázrak, který je prodáván s omezením na jeden rok, za nějakých 19 stovek pro 3 PC, vůbec nic. Na tzv. potenciálně škodlivých stránkách nedetekuje rovněž naprosto nic. Když se mi asi za 4 dny, po restartu PC, začalo objevovat logo symanteku v liště dvakrát a i Správce úloh jasně hovořil, že je tento software spuštěn dvakrát ( proč, na to se mě fakt neptej ) tak šel okamžitě ven z PC. Následně se spustil standartní FW z Win 8.1, spustil se Defender a začaly se dít věci .... následoval opětovný scan systemové partition, kde byly nalezeny cca 4 soubory Malware ( odkud přes Norton přiběhly jsem fakt nezjišťoval ) a jedna jakási zasviněná knihovna, která byla vytvořena v mezidobí testování Norton 360. Dále pak již standartní obnova systemu z bitové kopie a šel jsem spát s vědomím, že se za celé roky v ranku antivirového software vůbec nic nezměnilo ( je pořád naprosto k ničemu ) a že neinvesticí do nesmyslných programů jsem o nic nepřišel. V budoucnu se chystám otestovat i další zázraky antivirového světa, na které ze všech stran slyším oslavné ódy ( kromě Avastu a AVG samozřejmě, top by byla ztráta času o které vím už teď ).

Jo. To je děs, oni to cpou snad všichni do všech ovladačů ke kdečemu - MB, GPU,...člověk místo ovladačů musí jen odškrtávat, jaké smetí nechce instalovat.

Norton odskoušený nemám ale mohu za sebe říct že např. Avast je chujovina největší.Testovaně jsem si vytvořil jen takovou blbost v Game makeru a Avast mi to zablokoval že je to vir OMG! A tokových poplašných zpráv u Avastu jsem zaznamenal nepočítaně.Včera jsem si stáhl AVG Free a celkem mě mile potěšil. Na-rozdíl od Avastu který se mi sekal a na starším PC jel ok se mi AVG nesekalo a systém vůbec nezatěžovalo spuštěním 10 procesů jako Avast. Dokonce mě ani neotravovalo tím že SW mám neaktuální-ZÁZRAK! AVG má rozhodně rychlejší kontrolu než Avast jehož rychlá kontrola zabere i 2 hodiny natož pak ta úplná Nejvíce mě ale překvapilo mcafee. Ani po úplné odinstalaci jsem se nezbavil doplňků která jsou defacto všechny stejné ale působí jako rozdílné antiviry. A co je na Antivirech nejhorší? Že i když zkontroluje PC Avastem, AVG stejně něco najde a když to udělám potřetí mcafee stejně najde něco i on. Takže každý antivir má svoje naprosto rozdílná kritéria posuzování co je vir a co ne.Otázka tedy zní: Není lepší být tak sám sobě antivir a neprasit PC antiviry typu mcafee nebo Avast?

Jistě že je to lepší. Dokonce to na tomto místě už milionkrát zaznělo, nicméně otázka zní jinak.a sice, když už tedy někdo potřebuje, asi pro lepší pocit, nějaké to antiudělátko do PC nacpat, tak jaké? Tedy "jaké placebo v podobě antivirového programu nainstalovat do PC tak aby, nehlásilo kdejaký HOAX, nebrzdilo provoz, neházelo do karántény i to, co vir či malware evidentně není" ?

Většinou stačí MSE nebo Defender ve Win8 ale samozřejmě občas se antivir hodí Já bych si koupil asi Kaspersky jelikož na na něj vidím kladné ohlasy. Možná i AVG ale příde mi že nová verze je horší. Avast už bych si nikdy nepořídil ani Free jelikož se to stará o věci do kterých antiviru nic není.

No tak fajn, dík za námět, stáhnu Kaspersky v trialu a uvidíme, jestli má nějaký větší význam než Norton 360 ...

Shodou okolností mi dnes ráno přišela dnes již tak populární "zpráva od exekutora" a jak si tak vesele testuju ne Kaspersky antitool, tak mi to tak nějak přišlo vhod. E-mail bez řečí stažen, zip bez řečí uložen na HDD, zip bez řečí otevřen a jeho obsah vyextrahován. Kaspersky se ozval až ve cvíli, kdy jsem se daný soubor pokusil otevřít .... což je opravdu žalostně pozdě. Bye bye Kaspersky ... zlatý Defender

Nerozumím tomu, proč je pozdě, když se ti Kaspersky ozval při otevírání zmíněného souboru? Můžeš to více vysvětlit? Ozval se, tedy danou infekci poznal a zabránil spuštění infikovaného souboru, tedy nedovolil spustit virus. Co víc si přát... Jinak v mém AV si můžu nastavit, aby kontroloval už i archivy při stahování (to ale pochopitelně bude mírné zdržení - musí projít celý archiv) nebo si můžu zapnout, že infikovaný soubor pozná již ve chvíli douložení (zapsání) na disk, ještě před tím než ho spustím. To v tom Kasperskem není?

Antivirový software by měl fungovat tak, že primárně infikovaný soubor do PC vůbec nepustí a to se bohužel nestalo. Nehledě na to, že když bude archiv vytvořen například v 7zip a zašifrován, tak ten antivir pozná kulové.

To ano, ale pozná ho při rozbalování a tedy při dešifrování a tedy při vytvoření nebo v tvém případě při pokusu o spuštění. Sice bude na disku infikovaný soubor, ale nikoli v aktivním stavu, tedy bude v PC pouze mrtvý nespuštěný virus. Stejně tak když bude v archivu heslo, tak infekci v daném archivu nepozná žádný antivirus, když nezná heslo a nemůže tak dovnitř "nahlédnout". A tak budeš mít stejně infekci na disku v archivu.Ale v pořádku, každý máme svůj názor.

No však o tom je ten průser většiny Trojských koní ne? Je to přesně jak píšeš "Sice bude na disku infikovaný soubor, ale nikoli v aktivním stavu, tedy bude v PC pouze mrtvý nespuštěný virus" .... on ale bohužel není mrtvý, on prostě čeká jen na spuštění a to je prostě špatně. Další věc ve které s Tebou naprosto souhlasím je tvrzení že "Stejně tak když bude v archivu heslo, tak infekci v daném archivu nepozná žádný antivirus, když nezná heslo a nemůže tak dovnitř "nahlédnout" a já se tedy ptám, na co tam ten antivirus v tom případě vlastně je nainstalován? Můj názor tedy je, že kde není používán selský rozum, je antivirus zbytečný. Sám pro sebe bych tedy jako nejlepší vyhodnotil ten antivirus, který zazipovaný vir vůbec nepustí do PC ( a bohužel, ty které znám nejsou schopny uspokojivě prověřit ani nezaheslovaný, ale kvalitně zapakovaný soubor ). Existuje nějaký takový, nebo bude user dále odkázán pouze na svůj mozek?

Ale mě jsi před časem slíbil, že tam už konečně budeš psát něco nového, než ty tvoje zabržděnce a pobůchance. Psal jsi cosi o vatomilech a to se mi víc líbí. Tak by ti konečně mohlo dojít, že čas od času je dobré to změnit.

íču a kuu češi a moravané použivají minimálně desetiletí a nikomu to nevadí. Tak proč by mělo vadit používání zabržděnců a pobůchanců? Dyť ty dvě slova vyjadřují přesně to, co chci jimi říct a líp napsat nejdou. Stejně tak jak jsem použil slovo vatomil.

Správně, nechej to tak a nic neměň, mi se to líbí

To vyjadreni v tom clanku si prebrali tak trochu napul, protoze oni sice uznali, ze antivirus sam nestaci a doporucili pouzivat spis kompletni internet security. Takze to nebylo ani o tom, ze by rekli, ze jejich produkt stoji za hovno, ale spis o tom proc si neudelat reklamu na produkt , ktery prodaji draz...

Na internet security to sdělení přijde tak za +- dva roky. Chvíli bude trvat než se Symantec přeorientuje na jiné, potřebnější, odvětví, například zemědělství a živočišnou výrobu, nevím jestli je to patentované, ale myslím, že ne, co kdyby se tak dal na výrobu specializovaného systému pro přehrávání písniček kravám v kravíně, které dojí mléko?

Musíš-li mít AV, zkus Comodo bez jeho Browseru, dle mé zkušenosti předčí jak AVG, tak AVAST u nichž je lépe ignorovat doplňky. Chceš-li platit, stačí zcela Kasperák. Všeobecně platí, že jde o klamavou reklamu aneb noblesně řečeno- marketingové manýry. Chceš-li být co nejméně otravován, stačí MSE a doplňek. Běžně platí, že AV jsou tak 60% jistotou i s jejich Behavoriální či Heuristickou ochranou napojenou na Cloud, i přesto můžeš chytit exploita či zmodifikovanou potvoru atp. Nemusíš-li mít AV, postačí zcela MBAM- snad si to přečteš dříve, než AVG či AVAST zaurguje smazání příspěvku, což je promptně akceptováno bez jakéhokoliv odkazu typu: příspěvěk byl smazán proto a proto....

Comodo je pěknej zmetek. Ani se mě neptal jestli chci jejich prohlížeč nainstalovat a to jsem prohledal snad celé nastavení. Navíc mi to nainstalovalo nějakou volovinu a kdybych neodklikal dalších 5 doplňků tak mám v PC pěknej bordel........... AVG po mě nic nechtěla a pokud jsem chtěl doplněk mohl jsem si ho stáhnout až po istalaci antiviru Celkově si myslím že pro lidi který na PC nemaj opravdu hodně důležtá a citlivá data typu bankovnictví firmy tak nějaký MSE klidně stačí

Ci si myslíš, je nám fuk- pindáš blbiny snad ke všemu, retardovaný zabržděnče.