» Poradna » Programy

AVG-6 nekontroluje zavirovanou příchozí poštu

Nevíte náhodou někdo proč AVG-6 nekontroluje příchozí zavirovanou poštu kterou stahuji Outlook Expressem i když je aktivován rezidentní štít a na kartě "AVG pro E-mail" je zatrženo kontrolovat příchozí i odchozí poštu. Používám Internet explorer 6 a Outlook Express 6 a virová databáze je zaktualizovaná. Správně by měl Outlook Express uzamknout zavirovanou poštu do virového trezoru.P.

Odpovědi na otázku

asi preto ze avg je smejd. skus si najst nejaky kvalitny a lacnejsi antivir.napriklad ez antivirus, nod32...maju caste aktualizacie, nie ako avg raz za tyzden..

zkus na té kartě AVG pro E-mail zaškrtnout ještě "Použít doplněk Outlook Express"

Na to, aby ti zachytil vše, musel bys mít databázi aktualizovanou každfou hodinu, což ovšem nikdo nedělá.Nějaký člověk vymyslí vir, a než je na to antivir, tak je stejně zavirováno půl světa.

Mě se stalo to, že přestože mám doplněk pro OE zapnut, tak nebyla zavirovaná příloha v e-mailu rozpoznána. Jakmile jsem přílohu uložil na disk, tak AVG přítomnost viru hlásilo! Takže někdy nejde o to, že by databáze byla zastaralá, ale o to, že AVG prostě neumí s poštovním klientem (v mém případě OE) spolupracovat. Jinak v Outlooku není problém, ale ten nepoužívám.

Nahore se pise neco o OE6 - pokud se podivate na text vedle zaskrtavatka v ControlCentru AVG tak se doctete: Pouzit doplnek Outlook Expres 5 cili s OE6 si nerozumi.Jde o to, ze Grisoftu se jakztakz povedlo rozpitvat strukturu *.dbx kterou MS pouzil u OE5.x ale uz nemaji silu to zkouset u OE6 (z MS k tomu zadnou dokumentaci nevyrazite) "Velky" Outlook ma standardni rozhrani pro antiviry, u neho takovy problem neni.Pokud tedy pouzivate nejake jine "mailovatko" nez Outlook z MS Off... spolecne s AVG, tak k AVGcku pridejte EMC - obecny email scaner viz: http://www.grisoft.cz/beta/avgemc/

Ale antivirova kontrola e-mailu je uplne o necem jinem nez o "rozpitvavani" mailovych souboru.Je to o tom, ze se antivir postavi pres e-mail klienta a kontroluje postu driv, nez se do klienta dostane.

Tomu moc nerozumím. Používám OE6 + AVG6. Teď mi přišlo několik souborů s pochybnou příponou *.scr.xx. Poštu jsem stáhl (POP3) a AVG stále ni nehlásilo. Zkusil jsem soubor uložit do složky a teprve až když jsem se na soubor podíval přes průzkumníka, tak AVG virus zahlásilo.

ano tak je to normální - nakazit by ses neměl. pokud stáhneš avgemc adresa je nahoře, budou se zprávy kontrolovat před přijetím do OE - avg si udělá jakýsi poštovní server a přežvýká zprávy, ty s virama smázne/hlásí/léčí dle nastavení

Poradi si AVG i s albanskym mailovym virem?

pošli mi vira já to rád prubnu

Mas ho tam - otevirej postu VELICE OPATRNE!

tak to jsem teda nečekal. pro jistotu jsem před otevřením nainstaloval k avg i norton antivirus a otevřel nevím kde jsi tu prasárnu sehnal ale můj kompl má v háji c: takže sedím u svého náhradního a instaluju wokna. Přestože hned jak se rozsvítila červená ledka jsem to vypl se to stihlo odeslat - kámoš je na mě pěkně nasraný protože přišel o nějaké nové mp3. já  mám poštu přesunutou na fisk F tak snad mi zůstala.Jestli někdo od mně něco dostal neotvírejte to, pravděpodobně je tam vir.Jo děkuju

Ja sem te varoval - kdepak, na Albance je i AVG kratky

A o cem, ze to pisu v posledni vete? ;)

Kdybys používal Norton Antivirus, tak ten by ti to ihned po přijetí pošty hodil do trezoru!!!

U mně AVG kontroluje přílohy v OE naprosto v pohodě. IE + OE 6, v nastavení Použít doplněk OE 5,u Rezidentního štítu používám heuristiku, po nalezení viru nabídne přesun do Virového trezoru. Mám WinME.

Jo, ještě mám zatrženo Kontrolovat všechny soubory, loni jsem totiž měl v poště zavirovaný jpg obrázeks nějakým skriptem.

Zavirovaný JPG obrázek ... HAHAHAHAHA. To je přece hloupost. Maximálně to mohl být nějaký EXE, SCR, či něco podobného jako soubor a v názvu souboru prostě byla část ".JPG". To je jako by jsi měl zavirovanou MP3, nebo ikonu. Formát JPEG není zase tak daleko, aby se v něm daly psát scripty ...

zavirovanej .jpg uplna blbost neni, presneji tahle na prvni pohled nemozna vec uz se podarila. nepamatuji se komu, ale jiz byl vytvoren takovyto virus. nicmene pisatel vyse se s nim nepochybne nesetkal, protoze se jednalo o "laboratorni" virus v podstate neschopny samostatneho zivota. hadam ze to co dostal byl nejakej exe, nebo vbs s hooooooooooooodne dlouhou priponou kterou sveho casu OE orezal a nechal tam jen.jpg

No myslím, že by šel takový vir udělat když jsou na netu schovaný mp3 do obrázků tak zprogramovat takej virus, který by se aktivoval když by si někdo chtěl prohlídnout obrázek.Haló MAXi?