» Poradna » Programy

Avast truhla a IDP.generic

Dobrý den,dnes, jsem si z nejnovějšího cd z časopisu SCORE nainstaloval hru Minimal Raider a když jsem ji chtěl spustit, tak mi to Avast zablokoval, kvůli hrozbě IDP.Generic četl jsem že je to většinou jen planý poplach, ale i tak jsem to hodil to truhly a chtěl to jít smazat ze svého disku (externí), ale tam mě windows zablokoval, že prý potřebuji nějaký povolení na nějaké číselné adrese, to mě dost vyděsilo a tak jsem ihned disk vypojil a v jiným počítači jsem soubory (hru) smazal, ale teď na tom prvním počítači, mi to již nejde odstranit z virové truhly.Takže se chci zeptat:1) Co mi mohlo zablokovat to smazání souboru? (admina mám)2) Jak mám soubor odstranit z virové truhly?Předem děkuji za odpověd,Jan

Odpovědi na otázku

Platí bod 3. Který tam nemáš. Odinstalovat Avast, kdo ti proboha poradil tam takové nesmysly instalovat. Každý OS má integrovanou ochranu.

Nevím proč bych tam měl být bod 3, když bod 1 a 2 jsou otázky a ne tvrzení.Nikdo mi neradil si stáhnout avast, možná se holt cítím bezpečněji i když je to jen placebo.A ano, vím že každý systém má integrovanou ochranu, ale to někdy nestačí.Děkuji za totální ignoraci mých otázek pane/í host.

Toto je poradna,nic víc,nic míň. Pokud jsi zastánce Avastu (jiného neznám),budiž. Pokud ti nebylo poraděno,jak sis představoval,není to naše chyba. Bohužel se tady neřídíme tím,co si vysníš,ale realitou. Někdo,zejména děti se také cítí bezpečněji,když usínají s plyšovým medvídkem.

Zas takový zastánce Avastu nejsem, spíše chci nějakou dodatečnou ochranu."Naše"? Vy jste zástupce nějakého seskupení?"Bohužel se tady neřídíme tím,co si vysníš,ale realitou." - Máte pravdu, lidí kteří by normálně odpověděli na moje dotazy, je málo."Když usínají s plyšovým medvídkem." - ? Prostě chci mít dodatečnou ochranu.Protože jste nejspíše jenom nějaký troll, budu už vaše další odpovědi ignorovat.Přeji krásný zbytek dne,Jan

Dodatečná ochrana je nesmysl. Číst to nemusíš,ale jiní se rádi poučí,že Avast nic nechrání,pouze dělá bordel v PC,což jsi sám potvrdil.

"Avast nic nechrání..." To je silné tvrzení. Máte nějaké důkazy? Osobně znám hned několik borců, kteří pracovali/pracují v Avastím ThreatLabu, kde se dennodenně analyzují vzorky, podle kterých se (případně) následně aktualizují virové definice pro milióny uživatelů, takže se dá relativně rychle a v reálném čase zamezit šíření nějaké breberky...

Důkazy ? Přehršel. Stovky uživatelů,co si stěžují jako ten pán,že Avast neřízeně maže soubory,které nejsou infikované a znemožňují potom hrát hry. I já před mnoha lety jsem si musel zazálohovat dost .dll knihoven,poněvadž to Avast mazal. Avast je antivirový zmetek. Pokud už někdo musí mít něco navíc,tak snad Eset.

Nebudem Avast vychvaľovať (už to nie je program, aký bol kedysi), ale tvrdiť " Avast neřízeně maže soubory" je len prachsprosté klamlivé ohováranie. Áno - má svoje muchy a nedostatky, ale NIKDY sám nemaže - na to je tam ešte jeden medzičlánok - samotný BFU, ktorý kliká bezmyšlirenkovite na všetko, čo vidí.Nebojím sa priznať, že Avast mám už od verzie 4.0 a nikdy - opakujem NIKDY mi nezmazal sám od seba niečo. Lenže na to, aby aspoň pracoval, na to treba používať to sivé v dutine lebečnej.(Okrem toho - ako predvoj pred Avastom mám MBAM Premium - a ten je omnoho dôraznejší ako Avast).

prave jsem ztahl hru s flashky spustím l2.exe avast hlasí hrozba a hle exáč přesunut do truhly.pak jsem to spustil s flešky a ten kokot mi to smazal i na flešce faaaak

Mimochodom IDP.generic nemusí práve pochádzať z tej jeho hry, možno hra sa pokúša pripojiť niekam, kde Avast vyhodnotil hrozbu a zablokoval tento súbor, ktorý sa snaží niekde pripojiť.Viac https://appuals.com/what-is-idp-generic/

Vy žijete v roku 2010 prosím pekne?? Toto o Avaste už snáď 10 rokov neplatí, aj keď dávnejšie skutočne zvykol robiť rôzne problémy, no dnes je neporovnateľne lepším než tá vyššie spomínaná paródia na anti-malware s názvom Windows Defender (aj keď články z roku 2019 sa tvária, že je zrazu trochu lepší než roky dozadu). Snáď jediný problém, ktorý som za posledné roky spozoroval, sú práve tie falošné poplachy typu IDP.Generic, pričom podľa môjho názoru každý, kto odporúča problém vyriešiť pridaním výnimky, by sa mal hlboko zamyslieť nad svojou definíciou bezpečnosti - na to snáď každý po chvíli rozmýšľania nájde desiatky dôvodov. Síce túto black-box politiku Avastu neuznávam, bežný používateľ nemá priveľa alternatív (sandboxy sú dnes na hry tiež ťažkopádne), no na redukcii falošných poplachov Avast určite tiež poctivo pracuje. Bohužiaľ toto sa môže stať akémukoľvek anti-malwaru, napr. skoro všetko falošne označuje cracky, sieťové analytické nástroje (vrátane hackov) a aj minere kryptomien. Kvôli potrebe pridať absolútne výnimky majú títo používatelia smolu a nevyhovie im aj tak žiaden antivírus. Osobne ma napr. ESET zradil tiež (narozdiel od Avastu ma neubránil) a pre bežného používateľa dnes nevidím dôvod, aby Avastu (ktorý je bezplatný) dôveroval menej. Však si pozrite porovnanie testov za posledné roky, ten rozdiel je prakticky nulový. To už radšej by používatelia mali vynaložiť námahu lepšie, napr. zálohovaním.

Pravda, Avast mně ochránil před stránkami před soubory a dále. Avast je dobrý

Avast nedělá problémmy!!! Kdybych ho nemněl tak už mám pc rozbitý. Chrání před stránkami viri atd. ,Mně pomáhá!!! Tak jsetli máš problém tak neurážej avast!!!

Ktomu je mcafee na weby

Tyto zavirovaná komerční CD jsou jen špičkou ledovce, viry jsou všude. Já bych ten virus nechal pár dní vydusit, ať si bezmocně buší na víko virové truhly - obrazně řečeno. Mám Avast (nejvyšší verze), který co chvíli uloví nějakou tu zákeřnou breberku, které trollové s oblibou označují za falešně pozitivní.Rád bych Vám poradil podle Vašich představ - tudy cesta nevede?https://support.avast.com/cs-cz/article/Use-Antivir...

Ano, používání sračky typu Avast vysvětluje, proč si myslíš, že viry jsou všude :D

host=arogantní IDIOT

Avast pouziva cca pul miliardy lidi. Pokud nekdo tvrdi, ze neni potreba mit AV a firewall je to dle me troll nebo trotl a jeho dalsimi tvrzenimi se nema cenu dal zaobirat. dle statistik dnes nezabezpeceny pocitac vydrzi na internetu cisty cca 2 minuty.

WAT??? on se tu jen ptá, Tak jestli příde ti to zbytečné tak tu nic nepiš!!!

jsi l

windows defender je základní bere hodně výkonu a neochrání tak moc.Proč pomlouváte Avast!

Mělo to vyznít jako ironie / sranda, ale teď vidím, že jsem to napsal asi moc vážně. Roky nepoužívám žádný antivirus. Pochybuji, že na komerčním CD distribuují virus. Tazatel by měl spíš už hrát tu hru místo řešení kravin z Avastem.

Tak sorry, nepoznal jsem ironii :)

Ty jsi ji poznal.

pokud toto téma někdo čte, zamyslete se prosím co děláte. nepoužívejte svuj PC jao admin