» Poradna » Programy

Avast nebo Microsoft secutity essential

Jaký antivir je lepší zvolit pro tento Netbook - Avast nebo Microsoft security essentials?

ACER eMachines EM350-21G16ik 10,1"LED Atom N450/1GB/160GB

Odpovědi na otázku

Idealne zadny, protoze ten notebook nema moc vykonu na "rozdavani" ale pokud neco chces, tak spis ten Microsofti, ten bude asi nejmene narocny a ochrani celkem dobre.

Idelani zadny, jak jiz bylo receno. Zkusil bych naisntalovat postupne oba a podivat se, jak moc zerou zdroje pres Task Managera. Osobne bych volil radsi Avast.

Nainstaloval jsem Avasta a a take MSE a netbook začal zamrzat. Podle toho programu vice bral Avast.

A tos měl spuštěno oboje zároveň ano ?

ano oba 2 byly nainstalované ale spouštěl jsem je postupně

No ... tak proč Ti zamrzal PC už bychom věděli ... ... a ve Tvém případě bych opravdu doporučil to možná úplně nejjednoduší na obsluhu a sice MSE ...

Da se nějak vypnout avast aniz bych ho usel odinstalovavat?

Jako ... dá, ale prostě neexperimentu, pokud tedy nutně trváš na nějaké AV software, tak si prostě nainstaluj jeden, odzkoušej, odinstal, nainstal druhý, odzkoušej a pak si prostě vyber jeden a toho se drž Bylo již mnohokrát řečeno ( a nejen tady ) že pokud se člověk chová normálně, tak žádný AV nepotřebuje, pochud se na netu chová jako blbec, tak mu ani sebesofistikovanější AV nepomůže ... s tím prostě nic nenaděláme

Před rokem prý byl Microsoft security essentials nejlepší. Letos zas nejhorší. Avast dost víc brzdí a žádný zázrak to taky není. Zvol Microsoft security essentials, aspoň tě nebude brzdit a kdyby fakt nějaká blecha lezla kam nemá tak to kdykoliv můžeš vyhodit a zkusit jiný.

Nainstaloval jsem na jeden starsi kompik (Athlon XP 2200+) MSE a pak jsem musel cely pocitac znovu preinstalovat . System byl tak zabetonovany, ze byl nepouzitelny a odinstalace by trvala snad cely den. Rychlejsi bylo nasypat tam system znova. Dal jsem tam Avast a vse ok. Nerikam, ze MSE je spatny. Mnoho lidi jej pouziva, ale mne proste nesedl. Navic MS nema s antiviry zadne zkusenosti. Jsou tu osvedcene znacky, tak proc nevybrat to nejlepsi na trhu a zdarma. MSE je taky zdarma, ale pochybuji, ze by byl nekdo ochoten za to platit. Mozna Hulan, ci jak se jmenuje.

Žádný. FW.

Nenastaví ... prča od MS postačí, však to znáš jak to je

Znám, ale nouze naučila ....

...... Dalibora, který měl zřejmě předpoklady

MSSE je solidni (vychazi z MS forefront client security) produkt vychazejici z existujicich antivirovych reseni ktere Microsoft proste koupil. Mezi jeho klady patri nizka spotreba systemovych prostredku, jednoduchost a bezproblemovost/kompatibilita.

Urcite najdes antiviry s lepsim hodnocenim nez MSSE ale pro bezneho uzivatele na mene vykonny pocitac bych MSSE doporucil. Osobne jsem dlouha leta pouzival MS Forefront Security, nyni MSSE. Samozrejme spolu s Windows firewallem. Nezaznamenal jsem zadny vetsi problem a to se povazuji za narocneho uzivatele a odbornika.

MP

MSSE je krom toho, že je zadarmo úplně na hovn* . Na netbook bych dal aviru nebo comodo antivira .

Zkus pridat nejake argumenty
MP

No - nainstaluj na netbook MSSE a uvidíš. Nehodnotím úroveň, ale rychlost

A co jako proboha čekáš od verglu jakým je nějaký netbook ? Předražený vergl co už není kalkulačka a ještě není notebook .... to jako jestli podle těchhle přístrojů něco hodnotíš tak to je mi Tě celkem líto

no neřekl bych že je na hovn* :)

Včera jsem zkoušel Avast a dnes MSSE a jako laik jsem nezpozoroval žádný rozdíl v chování netbooku snad jen, že MSSE rychlejší sken.

Microsoft Essentials Security. Na Avast je umelo vychvalena kritika, mna sklamal v mnohom. Osobne mam tiez podobny nb a mam tam TrustPort (platena licencia) a spomalenie nie je az tak citelne ako by mozno vela ludi pisalo. Takze ak chces mat bezpecnost vyriesenu, potom zvol radsej komplexny balik napr. ESET...
Ale inak by som z tych AV co su free dal MSE alebo Comodo, popripade PandaCloud + nejaky nastroj na dezinfikaciu pc (antimalware).

Uměle vytvořená kritika je na všechno, jen se to prostě střídá, co je skutečně dobré a co ne, můsí člověk odzkoušet sám ...