» Poradna » Programy

Avast a moje vlastní hra (prý obsahuje vir)

Ahoj, Před cca. pul rokem jsem skusil udělat hru v Unity noo.. katastrofa ale i tak jsem ji chtel uložit/sestavit po sestavování vyskočil avast že je soubor (ta hra) nebezpečná hodil jsem to do VirusTotalu a skóre vyšlo na 1/69 ale tak já nevím prostě jestli to je bezpečné ne bo není z hlediska že hra je vytvořena v unity a AssetStore (obchod s např. texturami atd.) je bezpečný tak nevím prostě jsi nejsem jistý co na to vy, co bych mněl podle vás udělat díky za každou radu ! Ps. omlouvám se za diakritiku tenhle netebook je priserny :D//Smazán místní troll.//

Odpovědi na otázku

Abych doplnil Avast ukazuje IDP.generic

Co můžeš dělat? Jestli hodláš dál používat avast, pak: 1) Jsi si opravdu jistý, že ta hra je čistá? Nastav pro soubor ten konkrétní soubor v avastu vyjímku. Avast ho pak bude ignorovat. 2) Můžeš detekci nahlásit avastu jako falešný poplach - kopii souboru to přibalí k hlášení, v avastu ho prověří a případně upraví virovou databázi, aby k detekci nedocházelo. Když se to rozhodneš nahlásit, rovnou jim do zprávy přidej odkaz na tu kontrolu z VirusTotal.

Je to jednoduché, vaši sestavenou aplikaci nemáte nijak certifikovanou, takže ji Avast (mylně) vyhodnotil jako potenciálně nebezpečnou. Někdy se to stává a říká se tomu false positive detekce.Avast nepoužívám, takže vám přesně neporadím, ale řešení je takové, že si důkladně projdete nastavení vašeho antivirového programu a případně přepnete na nějaký méně agresivní režim, nastavíte výjimku pro soubory vytvořené v určitém adresáři nebo Avast rovnou odinstalujte. I běžný uživatel, který zná základní zásady bezpečného chování na internetu si vystačí s výchozím antivirákem integrovaným ve Windows.

Nejlepsi je Avast/AVG nepouzivat a je klid. "Oboji" stoji za dve veci. Doba kdy to byl kvalitni SW je tak 20 let pryc.

Pokiaľ si to vytvoril z overených zdrojov a Avast ti hlási IDP generic hrozbu - tak ten Avast odinštaluj (a to všetko pomocou ich uninstall utility). Je to falošné hlásenie hrozby.A pokiaľ máš desiatky - tak Avast tam naozaj nepatrí.

Toto dělají i jiné antiviry například se mi to stalo u Kasperského, vzniká to když překladač vytvoří určité sekvence kódu, které jsou pak falešně detekovány,Stává se to především u starších verzí kompilátorů, případně u kompilátorů, které nemají aplikované některé mechanismy ochrany běhu s predikcí provádění instrukcí.