» Poradna » Mobily

AV receiver + reprobox

Ahoj komunito,chtěl bych využít svůj starý 5.1 AV receiver Pioneer VSX-C302-S (https://www.cnet.com/products/pioneer-vsx-c302... )a společně s pasivním reproboxem si vytvořit takový větší "přenosný" reproduktor. Líbí se mi něco takového: https://vseprozvuk.cz/omnitronic-dx-1022-reprob... A teď pár otázek:1) Zesilovač má výstupní výkon 75W na kanál při 6 Ohm, reprobox má 200W RMS při 8 Ohm. Když zapojím - pravá, levá (repro má 2x speakon) tak dostanu 150W při 6 Ohm, je výkon zesilovače dostatečný?2) Existuje způsob jak dostat z receiveru více výkonu (z ostatních kanálů)? Celkový výkon zesilovače je 375W (75x5) můžu jej nějak dostat do jednoho výkonějšího (např. 400W) reproboxu? Výstupů je 5, ale vstupy jen 2.Díky. Tom

Odpovědi na otázku

Na ten celkový výkon 375W zabudni. Na taký výkon nemá navrhnutý zdroj aby mu poskytol skoro 0.5 KW. No a tých 75W dáva pri 10% skreslení. To je tak veľké skreslenie, že to viac-menej chrčí ako hrá. Aby sa to dalo počúvať neodporúča sa tomu vyťať viac ako polovicu hlasitosti.Inak ten zosilovač nieje batéria, že by si mohol výstupy dať paralelne aby si mal väčší výkon do jedného repráku. Každý kanál potrebuje svoj reprák.

Díky, s tím zdrojem mi to nedošlo.

V první řadě ten reprobox je totální shit, za ty peníze, co stojí celá ta bedna, si pořídíš tak lowend (ne odpad) samostatný 10" reproduktor, navíc piezo do bedny na muziku nepatří, to patří do veřejnýho rozhlasu. Jinak ohledně toho zesilovače, tak aby uměl to co píšeš, by musel umět bridge, ale to se u hifi moc nevidí. Existuje určitě způsob, jak to zprasit. Když si koupíš něco, co ti bude aspoň kloudně hrát, tak za to dáš tak za 3-4000 v pasivu, pak je otazka, jestli si nepriplatit a nekoupit si okolo 6000 regulerní aktivní bednu např https://www.thomann.de/cz/turbosound_milan_m10.htm

To, že je to shit chápu, ale využítí je max 2x za rok na nějaké narozeniny, kde se hraje spíše na hlasitost, než na kvalitu. Z tohoto důvodu hledám řešení, které mě nebude mrzet v případě zničení (které reálně hrozí) a zároveň můžu využít součástky, které mám doma.

Jenže ono to ani nehraje hlasitě, když to okotlíš, tak to spálíš a ten zesilovač zase nemá štávu. BTW měl jsem podobnou bednu od omnitronicu kdysi rozdělanou, myslel jsem, že použiju aspoň skelet a ta bedna nebyla ani slepená, byly to osb desky secvakaný sponkovačkou. Jinak ty PA aktivní bedny jsou celkem dost blbuvzdorný a pokud není člověk úplně blbej a nedá jí na kraj bazénu, nebo nějakou podobnou hovadinu, tak i celkem dost vydrží

Pochybuji, že zapojíš dva kanály z AV receiveru do jedné reprobedny. Jestli má bedna 2x vstup, je buď bi-amp nebo bi-wiring. Musíš pro stereo poslech pořídit dvě reprobedny nebo zapojit jeden kanál monofonně.

Tomu asi nerozumím Není problém koupit dvě menší bedny, ale proč to tedy má dva speakony? Dík. T.

ty 2 speakony slouží k paralelnímu propojení beden, do jednoho speakonu připojiš zasilovač a do druhého speakonu připojíš druhou stejnou bednu

To pak bude rvát dvě velké reprobedny na jeden kanál a ještě mono, to je k ničemu. Použi bedny, které již máš k receiveru, případně kup 6 či 8 ohmové z bazaru, vyjde to levněji a bude to rozhodně lepší.

Já mu taky odpovídal, že se ptal, k čemu to je, ne aby to dělal, běžne se v PA zapojuje paralelně, já mám na jednom zesilovači 3 subbasy na kanálu

Tak, aby lépe porozuměl jeden citát:"Speakon je typ konektoru určen k propojení zesilovače a reproduktoru, nejčastěji o velkých výkonech vyvinutý firmou Neutrik. Speakon je 4pólový, případně 8pólový bajonetový konektor s pojistkou. Ač se jedná o vícepinový typ konektoru, používá se typicky pouze pro propojení jednoho kanálu. Umožňuje však vícepásmové buzení (tzv. BiAmp) kdy jedním koncovým zesilovačem budíme výškový reproduktor a druhým (zpravidla daleko výkonnějším) středobas.Teˇje to snad už jasné. Jeden kanál z AV receiveru = 1 reprobedna. 5 kanálů = 5 reprobeden + případně subwoofer s vlastním zesilovačem.

Díky všem! Přesně tohle jsem potřeboval, abych neudělal nějakou blbost.Tom