» Poradna » Ostatní

AutoZesilovac

Ahoj, chtel bych se zeptat, jaky je rozdil mezi maximalnim a efektivnim vykonem tohoto zesilovace a jestli na nej muzu pripojit 60W reproduktory, aniz by se spalil?
Technická data Počet kanálů: 2.
Efektivní výkon (RMS): 2 x 10 W. Max.
výkon: 2 x 50 W. Impedance: 4
Ohmy. Frekvenční rozsah: 20 až 30
000 Hz. Rozměry: 110 x 40 x 85 mm.
Hmotnost: 230 g.

Odpovědi na otázku

Efektivní výkon (RMS) - to je výkon, který opravdu využiješ a má smysl se jím zabývat

Max. výkon (PMPO) - to je špičkový výkon, který nic neříká, jen se zneužívá k reklamním účelům (například když se na malé PC bedničky za 300kč napíše, že mají 200W)

60W repro připojit můžeš bez problémů

Tak tak. Ale počítej s tím, že ty 60 W bedničky vyzáří max. těch 10 W, čili nepojedou na plnou hlasitost, ale zato s minimálním zkreslením.